środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Kultura > Bajkowe ferie

Bajkowe ferie

Bajkowe ferie
Data publikacji: 2018-01-12 23:05
Wywietleń: 855 308925

Szczecinie kino „Pionier 1907" ma nie lada atrakcję dla dzieci, które w sobotę zaczynają ferie zimowe. Otóż zaplanowany jest tu cykl pt. „Bajkowe Ferie”, podczas którego zostaną pokazane filmy z całego świata. W tym ekranizacja jednej z książek Astrid Lindgren oraz produkcje nagrodzone na licznych festiwalach, jak choćby zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami opowieść o bohaterskim psie i jego trenerze, którzy ruszają w świat, by ratować ludzi zaginionych podczas trzęsienia Ziemi, czyli „Łapa". Jak również piękna animacja z elementami ręcznie malowanymi akwarelą - „Ernest i Celestyna".

Czego zatem mogą oczekiwać mali i duzi widzowie?

- Pokażemy kilkanaście filmów, może niezbyt znanych, ale zdecydowanie wartych obejrzenia - mówi Jerzy Miśkiewicz, szef kina. - Staramy się pokazać filmy, które nie zawierają przemocy. A jednocześnie zawierają treści, którymi zainteresowani są młodzi ludzie. Codziennie mamy zaplanowany inny tytuł. Bilety dla dorosłych i dla dzieci kosztować będą 10 złotych.

W najbliższą sobotę (13 stycznia) zostanie pokazany film norweski pt. „Traktorek Florek" - to opowieść nie tylko o tym, że na wsi nie ma nudy i jest to genialne miejsce na spędzenie wakacji, ale również o solidarności, współpracy oraz wzajemnej trosce. W niedzielę widzowie mogą się wybrać na niemiecko - francuską produkcję pt. „Królestwo". Oczami zwierząt na nowo odkryć tu będzie okazja dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Jak zapewnia szef kina, w filmie są zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.

W kolejnych dniach kino wyświetli takie oto opowieści: francuski film pt. „Munio strażnik Księżyca" (15 stycznia), czeski - „Niedoparki" (16 stycznia), belgijsko-francuski - „Ernest i Celestyna" (17 stycznia), francusko-włoski „Sekret Eleonory" (18 stycznia), norweski „O czym szumi las" (19 stycznia), francuski - „Daleko na północy" (20 stycznia), kanadyjsko-koreański „Super Spark" (21 stycznia), szwedzki - „Madika z Czerwcowego Wzgórza" (22 stycznia), fiński „Pelikan" (23 stycznia), holenderski „Wiplala" (24 stycznia) i węgierski „Łapa" (25 bm.). Polecamy! ©℗

Monika GAPIŃSKA

Na zdjęciu: Cykl „Bajkowe Ferie" rozpocznie sobotni pokaz filmu „Traktorek Florek".

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy