środa, 16 października 2019.
Strona główna > Kultura > Biblioteka w szpitalu

Biblioteka w szpitalu [GALERIA]

Biblioteka w szpitalu
Data publikacji: 2018-11-01 10:55
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1001 359066

Fundacja Zaczytani.org we współpracy z firmą Provident przekazała szpitalowi „Zdroje" w Szczecinie Zaczytaną Bibliotekę. W uroczystym otwarciu placówki wzięli udział aktorzy Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska-Cyrwus.

- To już 648. biblioteka, którą otworzyła Fundacja Zaczytani.org. - podkreśla Agnieszka Pawlak, prezeska fundacji. - Mamy nadzieję, że za kilka lat nasze półki będzie można znaleźć we wszystkich szpitalach w Polsce.

Punktem kulminacyjnym uroczystego otwarcia biblioteki w oddziale okulistycznym szpitala w Szczecinie było spotkanie z Piotrem Cyrwusem i Mają Berełkowską-Cyrwus. Artyści opowiedzieli dzieciom o przygodach Pchły Szachrajki.

- Cieszę się, że mogłam wraz z Fundacją Zaczytani spotkać się z najmłodszymi pacjentami. To ogromna przyjemność móc pomóc dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji - powiedziała Maja Berełkowska-Cyrwus. - Dzieci mają zdumiewającą umiejętność bezgranicznego angażowania się w opowiadane i czytane im historie. Warto z tego korzystać, ucząc je w ten sposób radzenia sobie z uczuciami i emocjami - dodał Piotr Cyrwus.

Zaczytani od 2013 r. promują czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek w oddziałach szpitalnych. Zaczytane Biblioteki nie działają tak jak tradycyjne, ponieważ dzieci mogą zabierać z nich książki ze sobą do odmów.

Fundacja Zaczytani.org poza zbieraniem książek i otwieraniem bibliotek w szpitalach prowadzi również program wolontariacki. Od dwóch lat wolontariusze fundacji odwiedzają dzieci w ZOZ-ach w siedmiu największych miastach w Polsce. Spotkania poświęcone są wspólnemu czytaniu i ... bajkoedukacji. Co to jest? Bajkoedukacja to proces, w którym dzieci oswajają swoje uczucia i emocje dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie.

(lw)

Na zdjęciu: W przekazaniu szpitalowi „Zdroje" Zaczytanej Biblioteki wzięli udział znani aktorzy: Piotr Cyrwus i Maja Barełkowska-Cyrwus.

Fot. Zaczytani.org

 

Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu Biblioteka w szpitalu

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie