czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Kultura > Dobre dźwięki z filharmonii

Dobre dźwięki z filharmonii

Dobre dźwięki z filharmonii
Data publikacji: 2017-05-11 10:01
Ostatnia aktualizacja: 2017-05-16 12:59
Wywietleń: 1919 253970

Setki przebadanych osób, koncerty, kampania billboardowa, warsztaty i skierowany do szkół konkurs – szczecińska filharmonia podsumowała w środę dotychczasowe efekty społecznej akcji „Usłysz Dobre Dźwięki”.

– Chcemy położyć nacisk na jakość dźwięku – opowiadała o inspiracjach akcji dyrektor Dorota Serwa. – Mamy rewelacyjne warunki akustyczne, zależy nam więc, by odbiorcy dobrze nasze dźwięki słyszeli, bo to wzmacnia przyjemność odbioru.

Pierwszym elementem akcji była widoczna w całym mieście kampania billboardowa zapraszająca do słuchania muzyki w szczecińskiej filharmonii. Później przed szklanym gmachem stanęło mobilne centrum słuchu, w którym każdy mógł bezpłatnie przebadać się u specjalistów. Kolejne kroki to koncerty (m.in. z udziałem osób przywróconych do świata profesjonalnej muzyki dzięki postępowi w nauce i medycynie), szkolenia dla nauczycieli czy warsztaty i gry edukacyjne dla dzieci.

Filharmonia ogłosiła też konkurs dla szkół na utworzenie stref harmonii. Pomysłodawcą pierwszej takiej strefy był Paweł Kornicz, nauczyciel muzyki w SP nr 35.

– Hałas w szkole jest poważnym problemem – tłumaczył w środę pan Paweł. – Stworzyliśmy miejsce, które pozwala dzieciom od niego odpocząć. Podczas przerw, w sali muzycznej, przy dźwiękach muzyki klasycznej, mogą odrobić lekcje, zjeść kanapkę czy po prostu posiedzieć. W klasie jest około 30 miejsc, zwykle 80 proc. z nich jest zajęte.

Tegoroczne działania w ramach akcji „Usłysz Dobre Dźwięki” zakończone zostaną 21 czerwca, w dniu międzynarodowego Święta Muzyki. Tego dnia planowane są rozmaite muzyczne występy w przestrzeni miasta i pociągów na trasie Szczecin–Berlin, koncert formacji West Side Sinfonietta oraz wieczorne silent disco w holu filharmonii.

(kas)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

metropolitan
Lucy ty chyba nie wierzysz w to co napisałaś. Lepiej dalej słuchaj Dody i przebojów typu: majteczki w kropeczki, oho, ho-ho, albo pograj w tzw. filharmonii w salonowca lub cymbergaja. To twój poziom.
2017-05-14 10:23:43
Luce
Cieszy to, że instytucja jaką jest Filharmonia, oprócz pokaźnej ilości koncertów, z udziałem światowej klasy muzyków, wychodzi też z inicjatywą, poza granicę budynku. Wyjście z muzyką do ludzi, na pewno nie zaszkodzi. A pokazuje elastyczność i otwartość i mądre zarządzanie.
2017-05-14 01:20:51
I-wan de Rohe
A może te spiczaste sople zaokrąglić na kształt fallusów? Z tego badziewia i tak filharmonii nie będzie, a tam zrobić domu uciechy (he-he-pół komendy by tam baraszkowało) I bezpiecznie byłoby i potrzebnie i pożytecznie... a w końcu hangar przynosił by zysk.
2017-05-13 10:51:19
ta cisza
Do tego badziewia jakim jest filharmonia - jak ulał pasuje nawiedzony muzyk -Pawełek. Jedyne rozsądne wyjście to przerobić filharmonią, na Policyjny hangar. Ci co zmarnowali 125 milionów mogą spać spokojnie.
2017-05-13 07:57:45
muzyk
W dalszym ciągu nie wiedzą po co wybudowali nową filharmonię. Kampanie, warsztaty, bilbordy -to należy robić w szkole muzycznej!!! Pojedźcie do Wiednia. Podpowiem: dla koncertów! Gadał dziad do obrazu....
2017-05-11 12:07:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy