środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Jak znaleźć mecenasa?

Jak znaleźć mecenasa?

Jak znaleźć mecenasa?
Data publikacji: 2017-12-05 07:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-06 12:46
Wywietleń: 927 303240

"Znaleźć mecenasa - trudna sztuka?" - pod takim hasłem we wtorek o g. 18 w kinie Zamek w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie rozpocznie się kolejne spotkanie w cyklu Zamkowe Forum Kultury. Poprowadzą je Małgorzata Frymus oraz Konrad Wojtyła.

Jak piszą organizatorzy: "Sytuacja finansowa artystów pozostawia sporo do życzenia. By realizować swoje przedsięwzięcia muszą poszukiwać pieniędzy. Normą stało się już aplikowanie o fundusze do różnego rodzaju instytucji. Od lat główną rolę „mecenasów kultury” odgrywają samorządy oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Artyści sięgają też po fundusze europejskie, granty i zewnętrzne środki, ale to kropla w morzu potrzeb. Ci bardziej zdolni i z ugruntowaną pozycją na rynku mogą liczyć na stypendia czy nagrody. Rzadkością wciąż pozostaje w Polsce mecenat przedsiębiorców i dobrze prosperujących firm. Choć co roku – w skali kraju – wydają na sponsoring kultury setki milionów złotych, to i tak ułamek tego, co wykłada państwo. Tymczasem już starożytni Rzymianie za sprawą Gajusza Cilniusza Mecenasa dowiedli, że filantropia ma ogromny wpływ zarówno na politykę państwa i rozwój kultury, jak i na wizerunek samych darczyńców. Jak zachęcić firmy do wspierania artystów? Czy nagrody dla mecenasów kultury wpływają pozytywnie na kształtowanie relacji na linii biznes-sztuka? I wreszcie, co artyści powinni zrobić, by objęto ich opieką finansową?"".

W spotkaniu mają wziąć udział artyści, mecenasi oraz dyrektorzy firm.

(as)

Fot. Robert STACHNIK (arch.)

 

Komentarze

łomatko
"RATUJCIE KULTURE bo jeszcze jest CNOTLIWA!!!!!" Ze śmiechu sztuczna szczęka mi wypadła.
2017-12-06 12:45:38
Marysia
Jak? rozwiesic Afisze w calym miescie , a poza miastem OOOOOgromne Billlldbordy na autostradach w miejscach Wjazdu do Miasta. A na nich umiescic Czytelny Napis: " Kultura uciekla z Zamkiem - i zabrali kasiore ze skarbca miejskiego. RATUJCIE KULTURE bo jeszcze jest CNOTLIWA!!!!! ( efekt murowany - za skarbca kazdy odda ostatni oddech aby do niego dotrzec a na cnote NIE ma co liczyc - bo juz oddechu NIE bedzie, kasiory tez NIE bedzie, i moze Tematu NIE bedzie ( NO na jakis czs).
2017-12-05 18:06:13
innowator
Honorowym gościem Zamkowego Forum Kultury będzie Mateusz Kijowski. Uczestniczący w spotkaniu artyści, mecenasi oraz dyrektorzy firm planują powołanie fundacji "Truteń", która będzie służyła wsparciem dla wszystkich roszczeniowych sztukatorów.
2017-12-05 16:54:49
Mecenas
Bardzo mi przykro, kasy dla tandeciarzy i grafomanów nie będzie. Dla Wojtyły też nie. Wszystkie pieniądze pójdą na stadion dla nieudolnego klubu piłki kopanej.
2017-12-05 12:14:22
obserwator
Jak widać Golema nie chce wyłożyć kasy na kampanię wyborczą i pasożyty mają mu za złe. Chyba zmądrzał politycznie i powoli przestaje być szczecinianinem, chociaż niektórzy go widzieli, gdy na Rajskiego bił staruszkę w ciąży.
2017-12-05 12:04:05
k-2
Mecenasem Kultury został Golema, teraz ma postawione zarzuty o charakterze korupcyjnym, więc faktycznie trzeba go będzie szukać, by zapuszkowac....
2017-12-05 09:36:43
ł
Najlepiej to szukać go na kopercie dla niepełnosprawnych na Rayskiego ;)
2017-12-05 07:47:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”