środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Kultura > Jest już nowy "eleWator"

Jest już nowy "eleWator"

Jest już nowy "eleWator"
Data publikacji: 2017-12-07 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-07 17:57
Wywietleń: 750 303238

W czwartek (7 grudnia) o g. 18 w Klubie 13 Muz na pl. Żołnierza Polskiego 2 w Szczecinie rozpocznie się promocja 22 numeru szczecińskiego kwartalnika literacko-kulturalnego "eleWator" poświęconego postaci Tibora Déryego. Będzie połączona ze spotkaniem z Miłoszem Waligórskim, redaktorem "eleWatora" oraz promocją jego książek wydanych w Szczecinie. Wydarzenie poprowadzi Damian Romaniak.

"eleWator" - wydawany przez Fundację Literatury im. Henryka Berezy - jest pismem, w którym oprócz najnowszej prozy i poezji uznanych i debiutujących autorów, mieszkających w Polsce oraz za granicą, znaleźć można teksty literackie przetłumaczone na język polski, szkice o literaturze i jej najwybitniejszych twórcach, a także eseje, felietony i recenzje. W najnowszym numerze przeczytamy teksty m.in. Artura Daniela Liskowackiego, Piotra Szewca czy Krzysztofa Ćwiklińskiego.

Miłosz Waligórski to slawista i hungarysta, redaktor poezji zagranicznej w "eleWatorze", w wydawnictwie FORMA (od 2017 roku) redaktor serii SZESNAŚCIE I PÓŁ. Mieszka i pracuje w Bańskiej Bystrzycy na Słowacji. W szczecińskim wydawnictwie opublikował takie książki jak "32 ślady ku", "Długopis" oraz "Kto to widział".

(as)

Komentarze

antix
Jeszcze lepsze są Grażyny szczecińskiej krytyki literackiej.
2017-12-07 17:40:37
alfabeta
Janusze szczecińskiej krytyki literackiej znowu dali z siebie wszystko. Dzieło wymagało zapewne dużego wysiłku, bo chwilami daje się wyczuć zapaszek potu intelektualnego.
2017-12-07 12:44:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”