Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Konkurs Piosenki Patriotycznej. Ułani i wolność

Data publikacji: 14 listopada 2018 r. 16:45
Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2018 r. 12:09
Konkurs Piosenki Patriotycznej. Ułani i wolność
 

Około setki uczniów wzięło udział w środę w Konkursie Piosenki Patriotycznej w Publicznej Szkole Podstawowej Specjalnej nr 52 w Szczecinie. Temat tegorocznej edycji konkursu nie mógł być inny niż stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uczniowie sześciu zachodniopomorskich placówek wykonywali tradycyjne pieśni - "Legiony", "My, Pierwsza Brygada", "Przybyli ułani po okienko", "Szara piechota" oraz popularne utwory, jak "Wolność" Chłopców z Placu Broni, powstańczy "Pałacyk Michla" i  "Niebieskooka" Czerwonych Gitar. Publiczności spodobał się utwór autorski, skomponowany przez nauczycielkę PSPS nr 52 Agnieszkę Syroczyńską do wiersza W. Bełzy "Kto ty jesteś? Polak mały".

- Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zorganizowaliśmy już w naszej szkole konkurs rysunkowy i konkurs recytatorski, a teraz przyszedł czas na konkurs piosenki patriotycznej. Taka forma edukacji jest niezwykle wartościowa, gdyż w ten sposób dzieci uczą się poprzez poznanie - mówiła Henryka Skarrzyńska-Jutkowiak, dyrektor PSPS nr 52 w Szczecinie. - Ten konkurs to efekt ogromnego wysiłku uczniów oraz ciężkiej pracy nauczycieli, którzy poświęcają im dużo czasu i uwagi.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie Specjalnej Podstawowej Szkoły im. J. Tuwima w Stargardzie, PSPS nr 52 w Szczecinie, Niepublicznej SP "Dobry Start" w Szczecinie, Miejskiego Ośrodka Społecznego w Waniorowie, Dziennego Ośrodka Terapeutyczno-Edukacyjnego dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem "Razem" w Szczecinie i Niepublicznej Szkoły Specjalnej nr 67 w Szczecinie. Młodzi artyści z ogromnym zaangażowaniem wykonywali swoje utwory z akompaniamentem na żywo lub z odtwarzacza, a na gromkie oklaski reagowali niezwykle spontanicznie. Przeżyciem dla publiczności było zaśpiewanie piosenki przez dziewczynkę z autyzmem, która na co dzień nie mówi. Występujący soliści i zespoły oraz ich nauczyciele na zakończenie konkursu otrzymali dyplomy i pamiątkowe upominki. Na zakończenie dzięki życzliwym sponsorom wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Na 100 latek
2018-11-15 11:35:20
A, A, A... w latach 1939-1945-1989 czyli az przez 50 lat... tez bylismy wowczas "nie-Podlegli" ???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA