niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Kultura > Na przystawkę będą pypcie. Kolacja z sekretarzem Szymborskiej

Na przystawkę będą pypcie. Kolacja z sekretarzem Szymborskiej

Na przystawkę będą pypcie. Kolacja z sekretarzem Szymborskiej
Data publikacji: 2019-06-12 11:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-15 09:57
Wywietleń: 510 395990

Literacka kolacja z Michałem Rusinkiem, byłym sekretarzem Wisławy Szymborskiej, autorem książek, odbędzie się w środę w kluboksięgarni „FiKa". Spotkanie będzie moderowała Małgorzata Narożna, która proponuje: na przystawkę – „Pypcie na języku”, na danie główne „Niedorajdę”, a na deser – limeryki. Wejściówka to uśmiech na twarzy i wrzutka za poczęstunek – 20 zł (liczba miejsc ograniczona/20 taboretów – zaznacza organizatorka). Początek o godz. 19.

Na oficjalnej stronie internetowej M. Rusinek tak o sobie pisze: „Urodził się w 1972 roku w Krakowie i nadal tam mieszka – z rodziną. Był sekretarzem Wisławy Szymborskiej, teraz prowadzi jej Fundację. Pracuje na Wydziale Polonistyki UJ, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i creative writing. Bywa tłumaczem z języka angielskiego, zdarza mu się pisywać książki dla dzieci
i dorosłych oraz układać wierszyki czy teksty piosenek. Pisuje felietony o książkach i języku".

(MON)

Komentarze

@Piszcząca bida.
W 1933 roku, też z pewnością nie jeden zacny człowiek uległ ułudzie TAMTEGO systemu.
2019-06-15 09:35:19
PO-myliles lata - bo Piszczaca bide...
To mielismy za Waszych czasow i pod Waszym Ukladu Warszawskiego Dowodztwem...tj. w latach 1945-2015 !! I nie odwracaj "Kota ogonem" ?
2019-06-14 23:56:59
PiSzcząca bida
# @PiSzczaca bida - nie bronię stalinowców, bo ich nie można bronić. Bronię wielkiej poetki, która jak wielu znanych ludzi w tamtych czasach uległa ułudzie tamtego systemu.
2019-06-14 13:49:29
PiSzcząca bida
# A, A... - jak się nie ma argumentów, to się usiłuje kogoś obrzucić błotem, opluć, albo przypisać określone pochodzenie - jakby pochodzenie miało jakiekolwiek znaczenie.
2019-06-14 13:47:21
A, A...
Ta Szymborska i jej byly Sekretarz - to jakie maja korzenie i pochodzenie...?? Moze Ktos "bez owijania w bawelne" i to wyjasni...!!
2019-06-13 23:27:54
@PiSzczaca bida
Co byś nie pisał, jak nie bronił (rodzina?) to stalinowcy byli rzeźnikami prawych Polaków. Pomyśl, przemyśl spokojnie.
2019-06-13 21:58:32
PiSzcząca bida
# ABC - to poszukaj jakie peany na temat ustroju socjalistycznego wypisywał w swoich pracach dyplomowych twój guru prezes państwa. Nic dziwnego, że tęskni za PRL i wprowadza wiele dawnych rozwiązań.
2019-06-13 18:35:45
Jakób
@ Czytelnik - wypowiadasz się na temat, o którym nie masz pojęcia. To tak jak ci co nie widzieli filmu lub sztuki teatralnej, ale ją oceniają. Jacy geniusie. Książka pana Rusinka właśnie wyśmiewa tych, co usiłują uczyć innych mając o temacie blade pojęcie.
2019-06-13 18:32:41
@Abc
Tak podejrzewałem. Wiedząc JAKĄ poetką była nie szukałem jej twórczości. A POn sekretarz co tak POlubił Szczecin?
2019-06-13 08:42:54
Abc
To Szymborska o Leninie. Szkoda oczywiście, że nie machnęła nic o Hitlerze. Brakuje go w kolekcji sąsiadów- ludojadów.
2019-06-13 05:45:42
@Abc
Hmmm... Ale o co chodzi?
2019-06-12 22:30:37
Abc
Że w bój prowadził skrzywdzonych, Że trwałość zwycięstwu nadał, Dla nadchodzących epok Stawiając mocny fundament Grób, w którym leżał ten Nowego człowieczeństwa Adam Wieńczony będzie kwiatami Z nieznanych dziś jeszcze planet.
2019-06-12 21:20:32
PiSzcząca bida
@ KROTKO - ciągle to powtarzasz? Tylko ta jedna informacja mieści się w twojej głowie? Widocznie jej zawartość jest niewielka. To chyba już nie wejdzie do niej wiedza, jak pisać poprawnie po polsku. @ Czytelnik - geniusz się znalazł...
2019-06-12 19:26:11
KROTKO
RZEZcNIK POETKI PISZAcEJ WIERSZE NA cZESc TOWARZYSZ STALINA>PODPISALA LIST ZADAJAc KARY SMIERcI DLA KSIEZY KURI KRAKOWSKIEJ OSKARZANYcH PRZEZ UBEcJE O SZPIEGOSTWO NA RZEcZ USA WRAZ Z MAZOWIWcKIM>
2019-06-12 14:12:13
A co
Milionow z Nagrody Nobla... juz nie ma w Polsce - ze jeszcze chca dodatkowo po 20 zlotych ??
2019-06-12 11:56:49
Czytelnik
Uwielbiam beztalencia usiłujące zarabiać na życie ucząc innych tego czego sami nie potrafią.
2019-06-12 11:33:46
Madka
Wreszcie coś można kupić za uśmiech bombelka :D