niedziela, 17 lutego 2019.
Strona główna > Kultura > Niedziela na plenerze literackim

Niedziela na plenerze literackim

Niedziela na plenerze literackim
Data publikacji: 2018-06-17 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:49
Wywietleń: 1370 333692

Niedziela to już ostatni dzień pleneru literackiego "Odkryj książkę na nowo", który towarzyszy przyznaniu przez "Kurier Szczeciński" Gryfii, Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej dla Autorki.

Także tego dnia nie zabraknie atrakcji na Jasnych Błoniach. Na godz. 12 Węgierski Instytut Kultury przygotował spotkanie o literaturze węgierskiej. W programie jest też m.in. rozmowa z dziennikarzem i autorem wielu publikacji o Szczecinie, Romanem Czejarkiem (godz. 13), oraz znanym węgierskim uczonym Ignacem Romsicsem, który jest autorem „Historii Węgier” napisanej specjalnie dla polskiego czytelnika (godz. 14).

To już ostatnia szansa, żeby podczas imprezy kupić książki prosto od wydawców. Swoją ofertę przedstawią 34 oficyny wydawnicze w tym: Akapit Press, Agora, Media Rodzina, Wydawnictwo Debit, Sonia Draga, Wydawnictwo ZNAK, Nasza Księgarnia, Wydawnictwo "JEDNOŚĆ”, Książkowe Klimaty, Wydawnictwo KAMELEON, Księży Młyn, Kluboksiegarnia FiKa oraz Węgierski Instytut w Warszawie.

W strefie dziecięcej od godz. 12 do 17 odbędą się występy i interaktywne działania dla dzieci

Inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia jest Szczecińska Agencja Artystyczna, a jego współorganizatorem Murator EXPO, przy merytorycznej współpracy spółki Targi Książki. 

(as)

Fot. Dariusz Gorajski

ZOBACZ PROGRAM IMPREZY 

Komentarze

Radience
Scena dla dzieci używała mikrofonu, gdy scena główna nie działała. Przygotowaliśmy testy literackie dla dużych i małych, przynieśliśmy ze sobą książki do których czytania namawialiśmy i dzieci i dorosłych, co w tych warunkach było dużym wyzwaniem. Daliśmy z siebie wszystko wcielając się w literackie postaci . Pana słowa są bardzo przykre i niesprawiedliwe. Działać w takiej przestrzeni, gdy rodzic przychodzi przede wszystkim na watę cukrową i lody, gdzie jest głośno i gwarno, przekonać choćby garstkę ludzi do zatrzymania się, przeczytania fragmentu książki to wyższa szkoła jazdy.
2018-06-18 11:57:22
rob
Brak profesjonalizmu i amatorka jesli chodzi o "impreze" na Jasnych Bloniach. Panstwo organizatorzy powinni udac do Sopotu na nauke na "Literacki Sopot" i podpatrzec jak sie robi kiermasz ksiazek, jak sie organizuje strefe dla dzieci w koncu jak sie prowadzi spotkania z zaproszonymi Goscmi.Brawa dla prof.Skrendo, brak braw dla Pana co prowadzil spotkanie z Pani Seniuk, jesli chodzi o organizacje imprezy poczawszy do folderu programowego gdzie brakowalo informacji o prowadzacych spotkania, poprzez to, ze po pobycie na "imprezie " wychodzilo sie z zakurzonymi butami poprzez glosne radosne rozmowy w namiocie "organizatora" w czasie spotkan, picie kawki, smiechy, ploteczki itp, brak sfery komfortu czyli lezkakow i molziwosci przejrzenia czy to prasy czy to twz. "ksiazki za 1".No i ta koszmarna scena dla dzieci dziajaca i glosno i zbyt blisko duzej sceny, no i koszmarne namiociki w aleji platanowej gdzie ciemno i kurz. Jednym slowem amatorszczyzna jakby to ktos po raz pierwszy organizowal i nie mial pojecia jak sie organizuje takie imprezy. Dobra rada prosz sie udac do Sopotu i podejrzec jak oni to robia.Jak dotad "impreza" na Jasnych Bloniach to zdnada, smutek i kompletna amatorka
2018-06-18 10:23:06
trohan
Gość to cymbał spod budki z piwem i dla niego każda impreza kulturalna jest czymś dziwnym.
2018-06-17 22:10:30
Gość
To istny obłęd. Kolejny, cotygodniowy jubel przy Jasnych Błoniach. Zznowu namioty, znowu tratowanie zieleni, znowu odpust. Ale wczoraj od rana do wieczora i dzisiaj ponoć do 17tej mega megafony tak napieprzają non stop, że w okalających domach nie można wytrzymać. Mieszkańcy w mieszkaniach nie słyszą się wzajemnie. Za tydzień biegi - pozamykane ulice, megafony, szaleństwo. A dziadkowie organizatorów za Bugiem żyli w takiej ciszy...
2018-06-17 16:37:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych
Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Jerzy Ciuński

Sonda

Czy kontrowersyjne kampanie społeczne w rodzaju „Jedz ostrożnie” pomagają rozwiązać problem, którego dotyczą?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy