środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Kultura > Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami

Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami [GALERIA]

Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami
Data publikacji: 2018-09-23 10:50
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1241 352553

Koncertem w auli Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Baltic Neopolis Orchestra zainaugurowała w sobotę nowy sezon artystyczny. Była to jednocześnie inauguracja nowej odsłony cyklu Wielcy Koncertmistrzowie. Z muzykami szczecińskimi wystąpił Jan Mráček, skrzypek, koncertmistrz Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Pradze, laureat Międzynarodowego Konkursu Fritza Kreislera.

Na wieczór, zatytułowany „Bohemian Rhapsody”, złożyły się gorąco przyjmowane przez publiczność utwory Leoša Janáčka, Franza Schuberta, Josefa Suka i słynne „Melodie cygańskie” Pablo Sarasatego. Szczególnym punktem wieczoru było prawykonanie kompozycji Radosława Wośko „The resemblance is uncanny” – „Podobieństwo jest niesamowite”, w której słychać było i jazz, i muzykę klasyczną.

Warto przypomnieć, że w tym roku, od stycznia, Baltic Neopolics Orchestra przygotowała sześćdziesiąt koncertów, które prezentowała w dwudziestu miastach pięciu państw. Muzycy szacują, licząc m.in. sprzedane bilety, że wysłuchało ich około 30 tysięcy osób. Koncert z Vasko Vassilevem w wypełnionej do ostatniego miejsca sali Filharmonii Narodowej w Warszawie zakończył się długą owacją publiczności na stojąco. Podobnie były przyjmowane koncerty w Tallinie i Tartu (Estonia), na Malcie, w Krasnojarsku, w innych miastach, czy też w czasie prestiżowego Festiwalu Mozartowskiego w Warszawie.

Na kolejny koncert Baltic Neopolis Orchestra zaprasza już 6 października. W szczecińskim kościele św. Jana Ewangelisty wystąpi z nią znany już w Szczecinie altowiolista Gareth Lubbe, który jednocześnie jest wokalistą, komponującym utwory na głos alikwotowy.

6 października zagra z BNO, również w auli PUM-u, fińska skrzypaczka Kreeta-Julia Heikkilä, koncertmistrzyni orkiestry Helsinki Sinfonietta.

(b)

Fot. Grzegorz SIWA

 

Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami Nowy sezon rozpoczęty! Baltic Neopolis Orchestra zagrała z wybitnymi solistami

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie