niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Kultura > Opera jak rockowy koncert

Opera jak rockowy koncert [GALERIA]

Opera jak rockowy koncert
Data publikacji: 2019-07-08 12:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-10 08:25
Wywietleń: 600 401498

Kołobrzeg, a dzień później Świnoujście gościły u siebie artystów ze szczecińskiej Opery na Zamku. II edycja festiwalu „Opera na plaży” przyciągnęła tłumy mieszkańców i turystów.

W ramach II edycji Letniego Festiwalu Operowego na scenie ustawionej w sąsiedztwie latarni morskiej w Kołobrzegu w piątek (5 lipca) wystąpili soliści, którzy wraz z orkiestrą zaprezentowali popularne fragmenty oper, operetek o musicali. Repertuar został tak dobrany, że porwał niemal każdego widza.

Trzeba w tym miejscu podkreślić, że widownia w tym roku była ogromna. Zarówno mieszkańcy kurortu, jak i odwiedzający miasto turyści bez nudy wsłuchiwali się w muzykę płynącą ze sceny. Arie z „Carmen” Bizeta, fragmenty musicalu Bernsteina z „West Side Story”, kompozycje George’a Gershwina – to tylko niektóre z zaprezentowanych utworów.

II edycja festiwalu „Opera na plaży” w sobotę (6 lipca) przyciągnęła także tłumy do świnoujskiego amfiteatru. Przed koncertem Jacek Jekiel, dyrektor Opery na Zamku w Szczecinie obiecywał, że dobór repertuaru, a także efekty świetlne sprawią, że widzowie poczują się jak na dobrym koncercie rockowym, a nie spektaklu muzyki poważnej. Słowa dotrzymał. Publiczność mogła wysłuchać najpiękniejszych melodii włoskiego bel canta oraz popularnych operetek, ale nie zabrakło też hitów musicalu. Głośno oklaskiwano „Skrzypka na dachu” oraz występ Sławomira Naborczyka, zwycięzcy 21. Wielkiego Turnieju Tenorów.

– Oby więcej takich koncertów w naszym amfiteatrze! – padały głosy po koncercie. ©℗

(pw, BaT)

Fot. Bartosz Turlejski i Artur Bakaj

 

 

Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert Opera jak rockowy koncert

Komentarze

Turysta ze śląska
W Kołobrzegu było nieźle, choć rzeczywiście widać że to letnia chałtura. Orkiestra grała miejscami nierówno, a głosy chyba rosyjskich czy ukraińskich śpiewaków nie były z pierwszej ligii. Pomimo wszystko zawsze to jakaś odmiana od disco polo.
2019-07-10 07:41:42
Heniek
Jakiś trzeci garnitur tych śpiewaków na zdjęciach. Nikt z poważnych i uznanych solistów operowych nie zdecydował się chałturzyć na plaży? W sumie mają rację. Trzeba mieć swoją godność :)
2019-07-09 23:29:12
:(
To i tak tylko "granie do kotleta", tyle, że w bardziej cywilizowanej formie.
2019-07-08 12:37:26

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie