środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Porzuciła korporację dla sztuki

Porzuciła korporację dla sztuki

Porzuciła korporację dla sztuki
Data publikacji: 2019-03-12 18:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-03-16 07:37
Wywietleń: 1462 380029

Nowogard. Aneta Woźniak przez lata pracowała w korporacji, w końcu zdecydowała się postawić wszystko na jedną kartę. Odeszła, wybierając niezależność i to co od zawsze było jej pasją. W pracowni rękodzieła „Art Party”, którą założyła w Nowogardzie, liczy się pomysł i kreatywność. Spod ręki pani Anety i jej podopiecznych wychodzą cuda z drewna, gliny, papieru. Pracownia jest otwarta dla wszystkich, którzy chcą otworzyć drzwi do świata sztuki i sami spróbować stworzyć coś niepowtarzalnego.

Pracownia rękodzieła Anety Woźniak z każdym dniem przyciąga coraz więcej zwolenników, głównie dzieci i młodzież. Pani Aneta pokazuje im, jak można z kawałka drewna, gliny, papieru wyczarować niepowtarzalny przedmiot.

– Może to zabrzmi dziwnie, ale ja w pracy odpoczywam – mówi pani Aneta. – Proszę mi wierzyć, że jest to praca genialna, bo przedmioty, które tu widać, wykonuję wspólnie z dziećmi, młodzieżą i panią Dorotą. Wcześniej przez 11 lat pracowałam w korporacji. Odejście z korporacji zwykle kończy się stworzeniem własnego biznesu związanego z dziedziną, którą poznało się w pracy. Ja zamiast księgowości, którą zajmowałam się w „korpo”, wybrałam właśnie rękodzieło. Zawsze mnie to pasjonowało, ale stabilizacja finansowa, jaką miałam w korporacji, studziła zapędy na założenie własnej działalności. Ostatecznie jednak podjęłam decyzję o odejściu, by realizować własne marzenia. Oczywiście spotkało się to w korporacji z ogromnym zdziwieniem, ale tu wykazałam się naprawdę pewnością w podjęciu decyzji. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 12 marca 2019 r.

Tekst i fot. Jarosław BZOWY

Porzuciła korporację dla sztuki

Komentarze

Księgowy
Czy przy tego typu tekstach, możecie wrzucać pit osoby odchodzącej z korpo na własną działalność? Mam wrażenie, że takie osoby nie zarabiały 1500-2000, ale wielokrotność tej kwoty (wiem, są przypadki,że tyle miały...) i może dojść do nieporozumień gdy inni będą chcieli iść w ich ślady.
2019-03-16 07:19:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie