środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Ruszyła przedsprzedaż. Melomani siedzą w kolejce

Ruszyła przedsprzedaż. Melomani siedzą w kolejce

Ruszyła przedsprzedaż. Melomani siedzą w kolejce
Data publikacji: 2018-06-25 14:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:50
Wywietleń: 1869 335423

Około dwustu osób liczy sobie obecnie kolejka do kasy szczecińskiej filharmonii, bowiem o godzinie 13 uruchomiona tu została przedsprzedaż abonamentów. Melomanów czeka zatem kilka godzin czekania na możliwość zakupu. Tak jest co roku w pierwszym dniu sprzedaży wspomnianych karnetów, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Pierwsi kolejkowicze pojawili się przed budynkiem filharmonii ok. godz. 8, a dwie godziny później zostały otwarte drzwi instytucji. Na klientów czekało już wtedy ok. 200 krzeseł, na których można usiąść w oczekiwaniu na swoje miejsce przed kasą. Niektóre osoby wymieniają się w kolejce ze swoimi bliskimi albo znajomymi.

- W filharmonii byliśmy po godzinie jedenastej, w gronie siedmiu osób, ale teraz nie wszyscy tu siedzimy - usłyszeliśmy od pani Ziuty, która na koncerty w filharmonii chodzi od kilkudziesięciu lat. - Co godzinę albo dwie będziemy się zmieniać ze znajomymi. Jesteśmy starszymi osobami i trudno nam wysiedzieć cztery czy pięć godzin. Ale długa kolejka na pewno się opłaci, bowiem w nowym sezonie artystycznym będzie sporo ciekawych koncertów, choćby laureatów Koncertów Chopinowskich, jak Janusz Olejniczak, artysta najlepiej grający utwory Chopina.

We wtorek również będzie się odbywała przedsprzedaż abonamentów na koncerty w szczecińskiej filharmonii - od godz. 13. Wspomniany abonament to zakup dla jednej osoby co najmniej 5 biletów na 5 różnych koncertów w sali symfonicznej oznaczonych kategorią biletu N, z wyjątkiem wydarzeń z ceną specjalną (te są oznaczone literką S), edukacyjnych, wydarzeń odbywających się w sali kameralnej. Jeżeli osoba kupująca abonament zechce kupić także inne bilety, będzie mogła to zrobić.

Sprzedaż i rezerwacja biletów w kasach ruszą z kolei w środę o godzinie 13, a możliwość zakupów przez internet – tego samego dnia o godzinie 15. Uwaga! Od nowego sezonu dla osób do 16. roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności będzie można zakupić bilety po 5 zł oraz ulgowe dla opiekuna na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertów specjalnych. ©℗

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Andrzej
Chętnych było naprawdę dużo. Siedziałem od 12.30 do godz. 18.
2018-06-29 10:17:45
Robert
A jeszcze pamiętam te liczne głosy osób ze szczecińskiej polityki i mediów, które twierdziły, że nowa Filharmonia w Szczecinie jest niepotrzebna gdyż tu nie ma publiczności.
2018-06-25 20:30:34
k
Dobra kultury ponad promocjami w hipermarketach ! To cieszy !
2018-06-25 17:58:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie