niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Kultura > Szczecin docenia talenty

Szczecin docenia talenty [GALERIA]

Szczecin docenia talenty
Data publikacji: 2018-11-15 18:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 08:20
Wywietleń: 1528 361653

Trzydziestu trzech uczniów i studentów odebrało w czwartek (15 listopada) Stypendia Artystyczne Miasta Szczecin. W ten sposób wyjątkowe młode talenty doceniane są za wybitne osiągnięcia o zasięgu międzynarodowym, ogólnopolskim i regionalnym oraz działania na rzecz miasta i jego mieszkańców.

Komisja, do której wpłynęły 73 wnioski o przyznanie tych nagród, oceniała dorobek artystyczny kandydatów uzyskany od września 2017 roku do sierpnia 2018 r. Jednorazowe stypendia finansowe jej decyzją otrzymały 33 osoby: 7 laureatów z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. prof. M. Jasińskiego, 9 z Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Nowowiejskiego, 6 z Liceum Plastycznego, 4 z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. T. Szeligowskiego, jedna ze Społecznej Szkoły Muzycznej II st. oraz sześciu studentów Akademii Sztuki. Kwoty stypendiów wynoszą od  2 266 zł do 3 800 zł, łącznie to 100 tys. zł.

Uroczystość uhonorowania stypendystów odbyła się w Sali Koncertowej ZPSM im. Feliksa Nowowiejskiego przy ulicy Staromłyńskiej. 21 listopada w sali kameralnej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza zaplanowany jest ich koncert.

(gan)

Fot. Ryszard Pakieser

Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty Szczecin docenia talenty

Komentarze

Ktoś z boku
do "ześrodka" - miano nadużycia i charakter przestępstwa mają właśnie te wypowiedzi różnych strażników, speców, szczecinianki i niewybitnego - ale życzliwi sobie Polacy lubią tak wbijać szpile, zionąć zawiścią, niesłusznie i bezkarnie, ukrywając się pod jakimś pseudonimem, kogoś oszkalować.
2018-11-18 08:19:21
...
Za to Twoja wypowiedź "niewyrachowana" szczecinianko "świadczy" o tym, jaka Ty jesteś niezepsuta, pełna kultury i szacunku do innych. Żenujące są te twoje słowa. Z pewnością bywałaś na każdej uroczystości, wydarzeniu i nigdy nie słyszałaś i nie widziałaś innych uczniów. A Ty raczej malutki człowieczku, a nie żaden tam strażniku sprawiedliwości, nie otwieraj lepiej lodówki. Otwórz lepiej swój umysł.
2018-11-18 08:10:40
ześrodka
Ktoś z boku - A jeżeli ktoś zgłosi jakieś nadużycie, przestępstwo , to też dlatego ,że jest nieszczęśliwy i sfrustrowany? Takimi argumentami posługują się też różni naciągacze, gdy ktoś ostro odrzuca ich przeróżne propozycje.
2018-11-17 13:08:40
Ktoś z boku
Ileż jadu, złych emocji, zawiści, zazdrości, nienawiści, KŁAMSTWA... etc w Waszych wypowiedziach Strażniku sprawiedliwości, szczecinianko, absolwentko, niewybitny??? Musicie byś strasznie NIESZCZĘŚLIWYMI, sfrustrowanymi ludźmi skoro tak krzywdzicie, w niesłuszny sposób, innych.
2018-11-17 11:28:16
spec
Wszystkie dzieci "swoich matek" w szkołach , na uczelniach , we wszystkich innych instytucjach są najczęściej wyszczekane, megalomańskie , pogardzające innymi , a nagradzane zawsze czym tylko się da.
2018-11-17 10:20:17
Niewybitny
No jakżesz mogłoby zabraknąć najwybitniej uzdolnionej uczennicy PSM I stopnia im.T Sz.? Nie przystoi żeby wśród grona najzdolniejszych nie było CÓRKI Pani Dyrektor!? Jakby to wyglądało? Zdolniejszych być przecież nie może! Potwierdzam poniższe komentarze. Święta prawda!
2018-11-16 17:50:58
szczecinianka
Niestety, miałam do czynienia z córką szanownej Pani Dyrektor PSM I st. im. Szeligowskiego. Jestem absolwentką tejże szkoły... To aż niemożliwe jak dziecko w tym wieku może być aż tak wyrachowane, zepsute, wyszczekane, bez szacunku do innych. "Wybitna" Klara uważa siebie za najlepszą, co podkreśla w każdej rozmowie (wystarczy z nią zamienić kilka słów). W tej szkole są o wiele lepsi od niej, ale nawet nie daje im się szansy pokazać, bo na każdej uroczystości, wydarzeniu, promowana jest jedynie córeczka Pani dyrektor...
2018-11-16 13:05:26
A Nitrasa nie docenił!!!
Skandal.
2018-11-16 11:05:43
A Nitrasa nie docenił. A feeee...
.
2018-11-16 08:23:05
Strażnik sprawiedliwości
Niedługo otworzymy lodówkę i ... kto z niej wyskoczy??? Oczywiście! Córka Pani Dyrektor PSM I stopnia ... a moze Pani Dyrektor da w końcu szansę wykazać się innym utalentowanym dzieciom uczęszczającym do PSM I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego? Do szkoły oprócz wybitnie utalentowanej córki uczęszcza wielu innych wybitnie utalentowanych uczniów. Jak do tej pory, przeważnie wszędzie pełno i głośno o córce Pani Dyrektor. Zaiste ciekawe dlaczego? Czy w tej szkole na uwagę nie zasługują również inne dzieci?
2018-11-15 21:14:26