niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco

„Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco [GALERIA]

„Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco
Data publikacji: 2019-01-19 20:52
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-20 13:06
Wywietleń: 1728 372359

Modlitwą oraz minutą ciszy w intencji zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza rozpoczął się w sobotę, w kaplicy Szkół Salezjańskich w Szczecinie, koncert kolędowy Zespołu Pieśni i Tańca "Szczecinianie". Potem zabrzmiały najpiękniejsze kolędy i pastorałki z najróżniejszych etnograficznie regionów naszego kraju. 

Napisać o tym koncercie, iż był piękny, to na pewno zbyt mało. To był występ wyjątkowy, refleksyjny, wzruszający i niosący wiele optymizmu w ostatnich, tak trudnych dla nas wszystkich chwilach.

Dużo osób z widowni podkreślało, już po zakończeniu koncertu, że piękno polskiego folkloru w tak znakomitym wykonaniu, dodało im otuchy - mimo żałoby w sercu. Wielu też ocierało ukradkiem łzy podczas tych najbardziej wzruszających kolęd - "Lulajże, Jezuniu" czy "Oj maluśki, maluśki".

Warto podkreślić, że gościem specjalnym ZPiT "Szczecinianie" była grupa PoPieronie z Beskidu Żywieckiego - młodzi, uzdolnieni muzycy, absolwenci akademii muzycznych, propagujący muzykę ludową i brzmienia swojego regionu. Pastorałki góralskie, jakie wykonali, zachwyciły publiczność. 

(MON)

Fot. Grzegorz Siwa

„Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco „Szczecinianie” z kolędami – refleksyjnie i wzruszająco

Komentarze

Quistorp
Dzięki dla "K", i "Gość". Kocham Śląsk cieszyński, kocham Cieszyn śląski. A jak mam odczytać podpowiedź od "Murzynek"?
2019-01-20 12:57:37
Murzynek
Z Beskidu Sądeckiego
2019-01-20 11:02:41
K
Śląsk Cieszyński, raczej.
2019-01-20 10:14:31
Gość
Cieszyn śląski
2019-01-20 00:02:44
Quistorp
Śpiewy i muzykę mogę usłyszeć , tylko siłą wyobraźni. Wierzę , że przepięknie..... Mam tylko jedno pytanie. Jakiego regionu jest strój, dziewcząt, w spódnicach piaskowego koloru z aplikacjami róż i z czepcami w tej samej tonacji. Wzbudzają , mój zachwyt.
2019-01-19 21:48:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie