niedziela, 16 czerwca 2019.
Strona główna > Kultura > Tajemnica „Internatu”

Tajemnica „Internatu”

Tajemnica „Internatu”
Data publikacji: 2018-09-11 09:07
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-08 02:51
Wywietleń: 1119 349958

We wtorek o g. 18 w Promediach przy al. Wojska Polskiego 2 rozpocznie się spotkanie z Izabelą Degórską, która będzie promowała książkę "Internat". Spotkanie poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Fabuła powieści? Wiktoria, studentka socjologii, ze zdziwieniem obserwuje fascynację młodych dziewcząt starą powieścią "Internat", której czytelniczki tworzą subkulturę – przebierają się za bohaterki, spotykają na zlotach, są aktywne w mediach społecznościowych. Wiktoria postanawia napisać na ten temat pracę magisterską, a jako rzetelna studentka chce zacząć od poznania treści "Internatu".

Niestety, odkąd wzięła do rąk egzemplarz książki, jest uwięziona w powieściowym świecie, w ciele powszechnie nielubianej szesnastoletniej Anny Wolf. Szkołę z internatem otacza nieprzepuszczalna bariera, piętra i ludzie czasami znikają, a wszystkie zdarzenia powtarzają się w rocznej pętli. Kiedy Wiktoria odkrywa tajemnicę zaginionych wcześniej czytelniczek, jest już pewna, że ucieczka z Internatu to kwestia życia lub śmierci...

Izabela Degórska jest szczecinianką, autorką powieści, scenariuszy, dramatów i bajek. Zadebiutowała w 2002 roku „Bajką o szczęściu”, obecnie jedną z najczęściej wystawianych w Polsce współczesnych sztuk teatralnych dla dzieci. W 2008 roku ukazała się jej pierwsza powieść pt. „Najwyższa pora na miłość”. Niedługo potem nawiązała współpracę jako scenarzystka (scenariusze teatralne, filmowe i telewizyjne). W latach 2009-2010 pisała dialogi do serialu KLAN (60 odcinków).

(as)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie