poniedziałek, 11 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > W polickim MOK – wystawa poplenerowa i klasyka piosenki francuskiej

W polickim MOK – wystawa poplenerowa i klasyka piosenki francuskiej

W polickim MOK – wystawa poplenerowa i klasyka piosenki francuskiej
Data publikacji: 2019-10-18 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 13:12
Wywietleń: 384 420055

Rezultatem międzynarodowego interdyscyplinarnego pleneru malarsko – rzeźbiarskiego w Trzebieży jest wiele prac malarskich oraz rzeźb w drewnie. Na wernisaż poplenerowy 18 października, o godz. 18, zaprasza Miejski Ośrodek Kultury w Policach. A na sobotę (19 października) policki MOK zapowiada klasyka piosenki francuskiej w wykonaniu wokalistki z Krakowa. Także o godz. 18.

Plener odbywał się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Trzebieży.  Uczestniczyło w nim 26 artystów z kraju i zagranicy. Byli to profesjonaliści i amatorzy-pasjonaci. Organizatorem było Stowarzyszenie Nest Art.

Klasyka piosenki francuskiej w wykonaniu wokalistki z Krakowa. Największe przeboje Edith Piaf, Juliette Greco i Charles'a Aznavoura przeniosą widzów w świat niepowtarzalnej atmosfery artystycznego Paryża. To już w tę sobotę (19 października) o godz. 18 w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

- Koncert jest prezentacją najpiękniejszych i najbardziej znanych piosenek z repertuaru trójki niezwykłych interpretatorów estrady francuskiej. W koncercie pojawiają się także piosenki polskie - informuje Aleksandra Słowińska z MOK-u.

Yaga Kowalik to absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, laureatka licznych festiwali piosenki. W latach 90. wyjeżdża na stypendium piosenkarskie do Paryża, gdzie uczęszcza do prestiżowego „Conserwatoire Mobel” prowadzonego przez Alice Dona. W Paryżu poznaje kompozytora Norberta Chiche. Wynikiem współpracy z nim jest nagranie we Francji teledysku do piosenki pt. „Cracovie”, udział w targach płytowych MIDEM w Cannes, a także występ na międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie.

 (isz)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Henryk Józwa

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie