czwartek, 19 września 2019.
Strona główna > Kultura > Widzowie w ptasim gnieździe. Teatralny Ty-Dzień Dziecka

Widzowie w ptasim gnieździe. Teatralny Ty-Dzień Dziecka

Widzowie w ptasim gnieździe. Teatralny Ty-Dzień Dziecka
Data publikacji: 2019-05-26 22:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-26 22:33
Wywietleń: 454 392921

W szczecińskim Teatrze Lalek „Pleciuga” trwa właśnie wielkie święto teatru dla dzieci, czyli coroczny Teatralny Ty-Dzień Dziecka. Za nami m.in. dwa spektakle prapremierowe spektakle - „Kaczątko” oraz „Kołysanki Północy”, a zaplanowano jeszcze wiele atrakcji - uwaga, uwaga! - codziennie aż do najbliższej soboty. Istotne jest to, że wydarzenia imprezy odbywają zarówno do południa, czyli mogą skorzystać z nich dzieci, które jeszcze ne chodzą do przedszkola albo są w domu pod opieką mamy lub babci, ale też w godzinach popołudniowych, przeznaczonych dla przedszkolaków oraz ich pracujących rodziców.

Tegoroczny program jest bardzo ciekawy. W najbliższych dniach mali widzowie mają okazję obejrzeć nowe spektakle pleciugowe oraz przedstawienia islandzkie, szwedzkie, fińskie i niemieckie, a także uczestniczyć warsztatach, czytaniu książek dzieciom oraz spotkaniu autorskim. Ceny biletów są atrakcyjne, bo na spektakle kosztują 10 zł, a 5 zł na warsztaty. Co prawda, na na wszystkie wydarzenia są jeszcze bilety. Sytuacja na tyle jest zmienna, iż należy o to pytać w kasie instytucji. Pracownicy Pleciugi mówią, iż niektórzy widzowie w ostatniej chwili rezygnują z biletów i zwracają je np. z powodu choroby dziecka.

W poniedziałek w programie imprezy jest spektakl, który miał swoją prapremierę w miniony weekend. To „Kaczątko” Marioli Fajak-Słomińskiej i Janusza Słomińskiego (o godz. 10). Akcja toczy się w warstwie plastycznej, przy dźwiękach muzyki (autorstwa gitarzysty Republiki Zbigniewa Krzywańskiego), która luźno nawiązuje do utworów ludowych.

Z kolei o godz. 11.30 i 16.30 zostanie pokazany spektakl islandzki, dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat (bez bariery językowej, jak zapewniają organizatorzy), prezentujący sztukę tańca współczesnego, wzbogacony o piękną muzykę wykonywaną na żywo. To „Dziwne piórka". Przedstawienie zapowiada o dwóch małych pisklętach, które rozpoczynają naukę latania. Twórcy podkreślają, że spektakl zapewnia bliski kontakt publiczności z bohaterami przedstawienia, zatem publiczność usadowiona jest wkoło sceny, niczym w ptasim gnieździe.

Na poniedziałek zaplanowano też warsztaty pn. „FiKa kulturalna - Posłuchaj i narysuj. Zwierzęta w literaturze" w kluboksięgarni FiKa przy al. Jana Pawła II. Takie zajęcia odbywać się będą codziennie, aż do piątku, o godz. 16.30. Natomiast w czwartek dodatkowo będzie okazja spotkać się z Martą Guśniowską, autorką tekstu do premierowego, sobotniego spektaklu pt. „Karmelek". Uwaga! Na warsztaty obowiązują bezpłatne wejściówki, do pobrania w kasie Pleciugi. ©℗

(MON)

Fot. Steve Lorenz

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie