niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Kultura > Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum

Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum [GALERIA]

Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum
Data publikacji: 2019-04-24 19:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-25 15:09
Wywietleń: 702 387381

W szczecińskim Muzeum Narodowym odbyła się w środę uroczystość podsumowująca dwa trudne, ale też bardzo ciekawe i twórcze konkursy: na projekt gazety codziennej - „Antyczni herosi starożytnych Grecji i Rzymu” - oraz wiedzy o kulturze świata antycznego, w ramach projektu edukacyjnego „Akademia Antyczna". Laureatom i ich nauczycielom gratulujemy!

W pierwszym z konkursów wygrał zespół redakcyjny „Głosu Olimpu" ze Szkoły Podstawowej w Dobrej (opiekun: Agata Kostencko), w składzie: Alicja Talioczko, Antonina Campolo, Marcel Milczarek, Iga Jankowiak, Emilia jankowska, Dominika Klimiuk, Maja Techner, Jakub Kołodziejczyk. Drugie miejsce, za gazetę pn. „Herospolis", jurorzy przyznali uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Stargardzie (opiekunowie: Monika Buława, Joanna Miłoszewska-Świerszcz). Oto oni: Hanna Grzybowska, Hanna Jaruzel, Julia Tyrajska, Gabriela Skibińska, Hubert Jaruzel, Mikołaj Maksymowicz, Kondrat Sokoliński.

Trzecie miejsce, za gazetę o nazwie „Płótno i papirus – gazeta codzienna herosów”, otrzymał zespół redakcyjny - Kamila Jasek, Natalia Kubis, Laura Hyży - ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gryfinie (opiekun: Magdalena Wasilewska), z kolei wyróżnienia: młodzi dziennikarze ze Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi im. L. Teligii w Pyrzycach (Zuzanna Bornik, Malwina Cieplucha, Kaja Giergiel, opiekun: Anna Paprocka) i Publicznej Szkoły Podstawowej na Bezrzeczu (Oliwia Matusiak, Aleksandra Szewczuk, opiekun: Jolanta Beker).

W konkursie wiedzy o kulturze świata antycznego pierwsze miejsce zajął Kacper Porada z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie, drugie - Zofia Kopyto z Gimnazjum nr 14 w Szczecinie, trzecie - Hanna Kryk z Gimnazjum nr 14 w Szczecinie, a wyróżnienia otrzymali: Matylda Wernicka z Gimnazjum nr 42 w Szczecinie, Iga Małachowska z Gimnazjum nr 42 w Szczecinie, Maja Buriak z Gimnazjum nr 2 w Nowogardzie, Maksymilian Ostapiak Liceum Ogólnokształcące w Szczecińskiej Szkole Florystycznej w Szczecinie. 

„Akademia Antyczna" to program edukacyjny realizowany przez dział edukacji Muzeum Narodowego w Szczecinie we współpracy z Instytutem Filologii Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Celem projektu jest upowszechnianie wiedzy o kulturze antycznej oraz popularyzacja zbiorów Muzeum Narodowego w Szczecinie, w szczególności kolekcji antycznej Heinricha Dohrna. W ramach programu odbywają się cyklicznie wykłady wybitnych znawców z ośrodków akademickich w Polsce. Akademia Antyczna to także konkursy interdyscyplinarne, adresowane do młodzieży. Ich celem jest rozwijanie zainteresowań i zdobywanie dodatkowej wiedzy humanistycznej przez uczniów. ©℗

(MON)

Fot. Ryszard Pakieser

 

Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum Wiedzą wszystko o starożytności. Najlepsi w muzeum

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie