środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Kultura > Wydarzenia w Światowy Dzień Książki

Wydarzenia w Światowy Dzień Książki

Wydarzenia w Światowy Dzień Książki
Data publikacji: 2019-04-23 06:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-25 15:04
Wywietleń: 539 386813

Dorota Gellner, autorka książek i piosenek dla dzieci, a także wielka miłośniczka i kolekcjonerka literatury - Wioleta Słoka, będą gośćmi wtorkowego (23 kwietnia) muzyczno-literackiego spotkania w szczecińskiej Filharmonii im. M. Karłowicza. Obie panie wraz z najmłodszymi świętować będą Światowy Dzień Książki. Tego dnia można będzie także wziąć udział w akcji „Książka za złotówkę”.

- Podczas spotkania w filharmonii dowiemy się, co inspiruje Dorotę Gellner i jak powstał wydany przed filharmonię bestseller „W Filharmonii koncert będzie”, dlaczego Wioleta Słoka kolekcjonuje książki i gdzie przechowuje swoją kolekcję. Powiemy także o swoistym savoir-vivre czytania, a także o tym, jaki wpływ na czytanie ma muzyka - informuje Katarzyna Plater-Zyberk, rzecznik prasowy filharmonii. - Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich nie może zabraknąć muzyki. Literackie wątki poruszane przez specjalistki w tej dziedzinie przeplatać się będą z bajeczną muzyką graną przez zespół kameralny Karłowicz Quartet.

Początek godz. 17. Wstęp wolny. Spotkaniu towarzyszyć będzie wystawa książek, których właścicielka zebrała ponad 3 tysiące. Zobaczyć będzie można książki dla dzieci i młodzieży, nie tylko te napisane przez Dorotę Gellner, ale również takie, w których znaleźć możemy muzykę i które zachwycą nie tylko treścią, ale i formą.

Tego dnia w holu Książnicy Pomorskiej w Szczecinie już po raz kolejny wszyscy miłośnicy czytania będą mogli wziąć udział w akcji „Książka za złotówkę”. Czekać na nich będą teksty z różnych dziedzin, o różnym ciężarze gatunkowym. We wtorek KP otwarta jest w godzinach 9-20. Wydarzenie zostanie zorganizowane z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, dorocznego święta UNESCO mającego promować czytelnictwo, edytorstwo i ochronę własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. 

(MON), (as)

Fot. Kamila Kozioł

Na zdjęciu: Dorota Gellner

Wydarzenia w Światowy Dzień Książki

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie