poniedziałek, 23 września 2019.
Strona główna > Kultura > Zwycięzcy Lekturiady

Zwycięzcy Lekturiady

Zwycięzcy Lekturiady
Data publikacji: 2019-05-22 15:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-22 15:49
Wywietleń: 566 392590

Wielki Finał Konkursu „Lekturiada - w poszukiwaniu urody słowa” wyłonił w środę zwycięzców. Wydarzenie adresowane do uczniów zachodniopomorskich szkół podstawowych odbyło się w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie.

Finaliści konkursu na piękne czytanie, mieli za zadanie zaprezentować swoje lektorskie umiejętności. Uczestnicy czytali  „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa” C.S. Lewisa oraz „Małego Księcia”  Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, które zwyciężyły w szkolnym głosowaniu na najciekawszą lekturę. W pierwszym szkolnym etapie konkursu pracownicy bibliotek szkolnych we współpracy z pracownikami bibliotek miejskich, gminnych i powiatowych oraz nauczyciele języka polskiego przygotowali  lekcje, pogadanki przybliżające lektury szkolne i autorów i autorów. Wzorem wyboru lektury na Narodowe Czytanie, uczniowie głosowali na najciekawszą lekturę. W drugim etapie wyłoniono po jednym uczestniku konkursu, który reprezentował szkołę podczas Wielkiego Finału.

Zmagania uczestników Wielkiego Finału oceniało jury w składzie którego zasiadali m.in. organizatorzy konkursu : zachodniopomorski kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza, dyrektor Książnicy Pomorskiej Lucjan Bąbolewski.

Zwycięzcą konkursu oraz zdobywczynią Pucharu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty została Hanna Dziewulska z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie. Wyróżnieni także zostali: Klara Turczuk z Zespołu Szkół w Kołbaczu oraz Oskar Duraj ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Nowogardzie. Nagrodę specjalną prezesa Polskiego Radia Szczecin otrzymali: Oskar Duraj, Hanna Dziewulska oraz Laura Berkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Lotników Polskich w Świdwinie, którzy wezmą udział w nagraniu jednej z audycji Polskiego Radia.

Organizatorzy "Lekturiady" wybrali także najlepszą bibliotekę, która przygotowała najciekawszy program popularyzujący literaturę wśród dzieci i młodzieży w ramach konkursu. Nagrodę otrzymała Biblioteka Publiczna w Marianowie za wyróżniającą się współpracę z Niepubliczną Szkołą Podstawową w Gogolewie.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Zwycięzcy Lekturiady Zwycięzcy Lekturiady Zwycięzcy Lekturiady Zwycięzcy Lekturiady Zwycięzcy Lekturiady

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wokalne popisy na pl. Grunwaldzkim

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie