piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Lato z Kurierem 2018 > Wycieczki i wystawa. Obejrzyj filharmonię!

Wycieczki i wystawa. Obejrzyj filharmonię!

Wycieczki i wystawa. Obejrzyj filharmonię!
Data publikacji: 2018-08-09 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-24 10:24
Wywietleń: 617 342311

Szczecińska filharmonia zaprasza na zwiedzanie budynku, który został okrzyknięty ikoną europejskiej architektury – dzisiaj (9 sierpnia, o godz. 15) i w piątek (10 sierpnia, o godz. 16). Bilety można kupić na godzinę przed rozpoczęciem wycieczki w kasie filharmonii – kosztują 5 złotych.

Trasa oprowadzania rozpoczynać się ma w holu filharmonii i obejmie: salę kameralną (gdzie emitowany będzie film na temat działalności filharmonii i jej architektury), symfoniczną, Poziom 4., Galerię przy Cerkwi, a także sklep z pamiątkami i wydawnictwami. W zwiedzaniu mogą brać udział turyści indywidualni (małe grupy, rodziny). Oprowadzanie odbędzie się niezależnie od ilości chętnych, którzy zgłoszą się danego dnia.

Kolejne wycieczki planowane są również: 16, 17, 22, 23 i 24 sierpnia o godz. 15.

W filharmonii można obejrzeć obecnie wystawę, w Galerii Poziom 4., prac Andrzeja Błażejczyka, artysty w Szczecinie i dla Szczecina obecnego od zawsze, jak sam mówi „na kolorowo” – od oprawy graficznej Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego po dwie mozaiki na elewacji browaru na ul. Chmielewskiego stworzone razem z Adamem Koziakiem. Malarz aktywnie bierze też udział w wielu wystawach krajowych i międzynarodowych związanych z plakatem jako formą sztuki (biennale, triennale plakatu). W tym tygodniu na wystawę można się wybrać w niedzielę w godz. 12–16.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

w obronie Konstytucji
Czyli zastraszanie,propaganda władzy wymusza niejako posłuszeństwo i skutecznie działa.Z drugiej strony jeżeli na coś takiego się godzimy,akceptujemy-dajemy władzy przyzwolenie na ubezwłasnowolnienie.Każda już w zasadzie sfera życia publicznego nasączona jest przez rządzący obóz szantażem,groźbą i poczuciem bezkarności.Wystarczy spojrzeć na działania Policji i innych służb siłowych,ich aktywność w stosunku do osób,instytucji wyrażających "sprzeciw obywatelski" lub broniących Konstytucji i jej praw.Jest to coś niewyobrażalnego jak PiS zaszczuło część społeczeństwa i do jakich metod się posuwa by poczucie strachu utrzymać na wysokim poziomie.
2018-08-10 11:35:43
Wystawa plakatów
Szkoda tylko, że prace Błażejczyka zostały ocenzurowane, tzn. części dotyczące sytuacji w Polsce nie zobaczycie, bo jak cwierkają na mieście dyrekcja boi się władzy, by je pokazać. Żenada Filharmonio - sztukę cenzurować!
2018-08-09 18:03:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie