środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Chrzest morski w przedszkolu

Chrzest morski w przedszkolu

Chrzest morski w przedszkolu
Data publikacji: 2017-11-29 12:11
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 1634 303006

Od samego początku są jednym z najlepszych „morskich” przedszkoli nie tylko w Szczecińskim Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, ale i w morskim portowym Szczecinie w ogóle. Sama nazwa ich PP 27 „Żagielek” zobowiązuje, więc wszędzie tu morze, a podopieczni to Rybacy, Marynarze, Żeglarze, Piraci i Wikingowie, i tak kolejno prezentują się podczas corocznych szczególnych okazji i uroczystości, jak m.in. jesienne chrzty morskie.

Właśnie taki chrzest miał miejsce w poniedziałek 27 bm., a przejętych wydarzeniem małych neofitów odwiedziła królewska para władców oceanów - tym razem ich rówieśników! - Neptun z Salacją. Cała uroczystość miała dodatkowo międzynarodową oprawę, gdyż do swojej „morskiej” załogi przyjęli też wolontariuszy z Ukrainy, Włoch i Niemiec, którzy czasowo zasilili ich kadrę w ramach europejskiego Programu Erasmus +, i też zostali poddani specjalnym próbom i zadaniom, fachowo ocenianym przez gości spotkania – ludzi morza. Wszystko wypadło pomyślnie, Neptun łaskawie pasował wszystkich trójzębem i przyjął – dzieci i dorosłych - do międzynarodowej braci morskiej i żeglarskiej, co
przypieczętowały certyfikaty i wspólne zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: Wiesław Seidler

Chrzest morski w przedszkolu Chrzest morski w przedszkolu

Komentarze

Gość
Z tego co widzę na zdjęciach to bardzo ciekawe zajęcia dla maluchów były zorganizowane ale tylko idiota i niedouczony imbecyl nie widzi w tym nic sensownego. I nie widzę tylko "ukraińskich chorągiewek" na dalszym planie są także chorągiewki innych innych narodów.
2017-11-30 10:38:33
Ewa Kozłowska
A wiele jest sensowych zajęć "morskich" w tym przedszkolu! Oprócz chrztu morskiego (jakże sensownego, gdyż przy tej okazji dzieci dowiedziały się w formie zabawy co to jest chrzest morski i na czym polega)dzieci biorą udział w wielu imprezach na terenie miasta. Skoro Pan/Pani tak żywo zainteresowany(a) wymienię kilka: rozpoczęcia oraz zamknięcia sezonu żeglarskiego na przystanii żeglarskiej w Dąbiu, aktywny udział w obchodach Dni Morza (jedyne przedszkole, które w tym roku wystąpiło na scenie z jakże bogatym repertuarem), udział w obchodach Święta Niepodległości w Starej Rzeźni pod hasłem "Niepodległość na Masz!" i wiele wiele innych. Poza tym dzieci zwiedzają każdy dostępny statek, który cumuje przy Wałach Chrobrego i jest dostępny dla zwiedzających, na wszystkich większych uroczystościach przedszkolnych są obecni przedstawiciele Akademii Morskiej, bardzo często gości w przedszkolu Kapitan Żeglugi Wielkiej, którego dzieci doskonale znają i lubią słuchać jego opowieści. A gdy się wejdzie do przedszkola - od samego progu czuć morze - wszędzie są akcenty morskie, a w holu jest ogromne, zadbane przepiękne akwarium! Wystarczy? A co do ukraińskich chorągiewek. Obecnie w ramach wolontariatu w przedszkolu do każdej grupy został oddelegowany wolontariusz z innego kraju. Jak Pan/Pani lepiej przyjrzy się zdjęciu, zauważy Pan/Pani także chorągiewki Niemiec czy Hiszpanii. To chyba miły gest ze strony dzieci i wychowawców, że tak ciepło witają przybyszów z innych krajów, nieprawdaż? A zapewniam iż flaga Polski jest obecna w tym polskim przedszkolu, w polskim mieście, wśród polskich dzieci na co dzień! Pozdrawiam i na przyszłość życzę trochę mniej jadu. Mama dwóch córeczek, wychowanek tego wspaniałego patriotycznego, morskiego przedszkola.
2017-11-29 15:33:03
?
A jakie sensowne zajęcia "morskie" prowadzone są w tym przedszkolu? I pytanie: dlaczego w polskim przedszkolu, w polskim mieście, polskie dzieci wyposażane są w ukraińskie chorągiewki? O co tu chodzi?
2017-11-29 14:49:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”