piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Nauka > Co nowego na uczelniach

Co nowego na uczelniach

Co nowego na uczelniach
Data publikacji: 2018-07-08 21:23
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1439 337099

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uruchomił nowy kierunek - chemical engineering na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Został on dofinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Inne uczelnie także otwierają nowe kierunki.

- Studia inżynierskie na tym kierunku potrwają 7 semestrów - informuje prof. Rafał Rakoczy z ZUT. - Ich program będzie realizowany w oparciu o sprawdzone wzorce z MIT czy Stanford University of Technology. Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, w tym również przez przedstawicieli firm i wykładowców z zagranicy, toteż od przyszłych studentów wymagana jest znajomość tego języka co najmniej na poziomie B2. Studenci podczas zajęć będą zobligowani do przygotowania koncepcji badań, zrealizowania ich z wykorzystaniem zaawansowanej infrastruktury badawczej, która znajduje się na wyposażeniu Wydziału, oraz opracowania uzyskanych wyników. Od kandydata na studenta wymaga się zatem umiejętności twórczego, kreatywnego i innowacyjnego rozwiązywania problemów. Realizowane na wydziale kierunki badań wpisują się w najnowsze światowe trendy, co przekłada się na uzyskiwanie licznych grantów naukowych przez pracowników naukowo-dydaktycznych wydziału z kategorią A.

Uniwersytet Szczeciński zaproponował cztery nowe kierunki na studiach pierwszego stopnia: pedagogikę przedszkolną i wczesnoszkolną z rozszerzoną edukacją artystyczną, informatykę w biznesie, gospodarkę regionów nadmorskich oraz zarządzanie eventami sportowymi i turystycznymi.

Akademia Morska uruchomiła oceanotechnikę – studia inżynierskie na Wydziale Nawigacyjnym. Ma być odpowiedzią na potrzeby zmieniającego się obecnie rynku branży morskiej. Studenci do wyboru mają dwie specjalności – projektowanie i budowa okrętów oraz projektowanie i budowa jachtów.

Nowością na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym jest farmacja. ©℗

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

hmmm?
Uruchomił nowy kierunek - chemical ingeneering, ale dlaczego z błędem w pisowni, skoro pisze się "engineering"...
2018-07-09 06:49:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie