czwartek, 27 czerwca 2019.
Strona główna > Nauka > Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej

Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej [GALERIA]

Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej
Data publikacji: 2018-11-17 13:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 980 361907

Dziecięcy Uniwersytet im. prof. Jerzego Stelmacha – Szczecińska Szkoła Jungów to przedsięwzięcie Morskiego Centrum Nauki im. prof. Jerzego Stelmacha przy współudziale Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Celem działalności tej niezwykłej szkoły jest rozwijanie i poszerzanie wiedzy oraz zainteresowań dzieci (w wieku 9-12 lat) w obszarze wielu dziedzin, a w szczególności nauk o morzu i żeglarstwie. W sobotę, 17 listopada, zajęcia Uniwersytetu Dziecięcego odbyły się w Akademii Morskiej w Szczecinie. 

Młodzi pasjonaci morza i morskich spraw pracowali na klasycznych papierowych mapach, gdzie nauczyli się wyznaczać kursy statków oraz współrzędne ich położenia i poznali podstawowe pojęcia nawigacyjne.

- Poznali także symulator systemu ECDIS, tj. profesjonalnego systemu map elektronicznych - informuje Weronika Bulicz, rzecznik prasowy Akademii Morskiej w Szczecinie. - W Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego natomiast zapoznali się z zagadnieniami dotyczącymi budowy statków, przekonali się, jakie statki budowane i wykorzystywane są w światowej flocie oraz jak to się dzieje, że są w stanie pływać i przewozić ładunki.

Młodzi studenci Szkoły Jungów spróbowali też swoich sił na symulatorach mostków nawigacyjnych i sami poprowadzili statki, wykonując zadania powierzone im przez prowadzących zajęcia. Co się najbardziej podobało? Dzieciaki były zgodne, że symulacja sztormu oraz... kolizji na morzu!

- Mamy nadzieję, że zajęcia przygotują je do wszelkich trudnych sytuacji oraz że złapią "morskiego bakcyla" i będą do nas wracać  - dodaje W. Bulicz.

Zajęcia poprowadzili kpt. ż.w. Remigiusz Dzikowski, mgr inż. Ewelina Chłopińska (nawigacja na mapach), mgr inż. Bartosz Muczyński oraz kpt. ż.w. Tomasz Pluta (Centrum Inżynierii Ruchu Morskiego). 

(ek)

Fot. AM w Szczecinie

Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej Dziecięcy Uniwersytet w Akademii Morskiej

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie