czwartek, 21 marca 2019.
Strona główna > Nauka > Innowacje w wakacje

Innowacje w wakacje

Innowacje w wakacje
Data publikacji: 2016-08-08 22:10
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2701 147584

Troje uczniów ze Szczecina i jeden z Koszalina reprezentuje województwo zachodniopomorskie na innowacyjnym obozie ADAMED SmartUP. Grupa 50 uczestników została wyłoniona z kilku tysięcy kandydatów, starających się o udział w tym obozie naukowym. Mają oni szanse wywalczyć tam stypendium naukowe.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wspieranie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. W niedzielę wystartowała jego druga edycja. Z naszego województwa w zajęciach uczestniczą: Wiktoria Rutkowska oraz Maria Magdalena Kaźmierczak z II Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, Mateusz Raczyński z XIII Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie oraz Karol Gawalski z I Liceum Ogólnokształcącego im. S.Dubois w Koszalinie. Przez dwa tygodnie będą oni zgłębiać tajniki nauk ścisłych oraz przyrodniczych w nowoczesnych laboratoriach i pracowniach badawczych. Obóz ten potocznie określa się jako spotkanie wybitnych naukowców z wybitnymi uczniami.

- Ogromna wiedza naszych wykładowców oraz ich umiejętności przystępnego wyjaśniania skomplikowanych pojęć gwarantują, że uczestnicy obozu w pełni wykorzystają ten czas - mówi Anna Kosińska, kierownik Programu ADAMED SmartUP. - Młodzi ludzie, którzy trafili do programu ADAMED SmartUP, są już pasjonatami nauk ścisłych. Naszym zadaniem jest rozwinąć tę pasję oraz zaspokoić ich ciekawość i głód wiedzy.

Mateusz Raczyński ze Szczecina jest zwycięzcą tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej i brązowy medalista Międzynarodowej Olimpiady Fizycznej. Przyznał, że z kilku proponowanych na obozie dziedzin związanych m.in. z medycyną, inżynierią i fizyką wybrał zajęcia w tej ostatniej.©℗

Elżbieta KUBERA

Więcej we wtorkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 9.08.2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marzanna utopiona
Parowozem do Polic
Wystawa Makiet Kolejowych
Poprzedni Następny

Sonda

Jak często masz problem ze znalezieniem miejsca do parkowania w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy