środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > Licealistka z naukowym zacięciem

Licealistka z naukowym zacięciem

Licealistka z naukowym zacięciem
Data publikacji: 2017-07-29 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:52
Wywietleń: 3117 280918

Agata Momot, licealistka ze Stargardu znalazła się w gronie 50 młodych naukowców z całej Polski. Bierze udział w innowacyjnym obozie naukowym. Jego uczestnicy zostali wyłonieni spośród 7 tysięcy pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych.

Zdolna uczennica z województwa zachodniopomorskiego rozwija swoje pasje na 
innowacyjnym obozie naukowym ADAMED SmartUP w warszawskiej Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Dwa tygodnie intensywnych zajęć praktycznych i teoretycznych z różnych dziedzin nauk ścisłych i przyrodniczych są dla Agaty Momot nagrodą za znakomity udział w internetowej grze tekstowej tzw. naukowym survivalu. Wyjazd to dla niej okazja na kształcenie się w specjalistycznych laboratoriach i pracowniach badawczych pod okiem wybitnych naukowców.

W eliminacjach udział wzięło blisko 7 tys. młodych pasjonatów nauk ścisłych i przyrodniczych w wieku 15-19 lat. Uczennica z województwa zachodniopomorskiego znalazła się w gronie tych, którzy najlepiej poradzili sobie z wyzwaniem. Została zaproszona na rozmowy kwalifikacyjne z Radą Naukową Programu, po których znalazła się w gronie 50 uczestników naukowego obozu ADAMED SmartUP w SGGW w Warszawie.

„Tajemnica ludzkiego ciała”, „Inżynieria i robotyka” czy „Chemia organizmów żywych” to tematy części zajęć obozu. W jego planie są też wizyty do miejsc ważnych dla młodych naukowców: Narodowego Centrum Badań Jądrowych czy Centrum Badawczo-Rozwojowego Grupy Adamed. Uczniowie korzystają z profesjonalnie wyposażonych laboratoriów, sprzętów doświadczalnych, symulatorów i najnowszego sprzętu badawczego. Mają także szansę na specjalny program stypendialny.

- Nowoczesny obóz naukowy to szansa dla młodzieży, na obcowanie z wybitnymi praktykami z najlepszych firm, uczelni i instytutów w Europie. Dla wielu z tych młodych ludzi program ADAMED SmartUP jest zarazem początkiem kariery naukowej - mówi Katarzyna Dubno, członek zarządu Fundacji Grupy Adamed, organizatora programu.

We wrześniu br. ruszy kolejna, czwarta edycja ADAMED SmartUPm (www.adamedsmartup.pl). Program naukowo-edukacyjny skierowany jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Ma na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Patronatem honorowym objęli go: minister edukacji narodowej, minister nauki i szkolnictwa wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie. (el)

Licealistka z naukowym zacięciem Licealistka z naukowym zacięciem Licealistka z naukowym zacięciem

Komentarze

Pablos
@kartograf Jakiego miasta nie ma?
2017-07-30 11:35:58
Kartograf
Nie ma takiego miasta
2017-07-29 23:45:27

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie