środa, 23 maja 2018.
Strona główna > Nauka > Miś na zdrowie

Miś na zdrowie

Miś na zdrowie
Data publikacji: 2017-12-04 18:51
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 1161 303760

Świąteczne pocztówki, maskotki, stroiki oraz wiele innych wyrobów rękodzieła przygotowali studenci pedagogiki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wszystkie te cuda moźna było kupić w Instytucie Pedagogiki podczas kiermaszu zorganizowanego po raz kolejny z okazji Międzynarodowego Święta Pluszowego Misia. Cały dochód z akcji zostanie przekazany na rzecz podopiecznych Oddziału Świętego Mikołaja przy ul. Unii Lubelskiej.

Organizatorka wydarzeń związanych ze Świętem Pluszowego Misia dr Małgorzata Moś, wykładowca z Instytutu Pedagogiki US przyznaje, źe ta szczególna przytulanka ma niezwykłe działanie terapeutyczne. Miś jest powiernikiem najskrytszych sekretów, pocieszycielem w smutnych chwilach i towarzyszem radosnych wydarzeń.

- W tym roku bohater dorocznego święta obchodzi swoje 115 urodziny. Jako społeczność akademicka Instytutu Pedagogiki chcemy z okazji tego jubileuszu zaprosić wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy - podkreśla dr Małgorzata Moś. - Pragniemy wspólnie zebrać środki dla małych pacjentów dzielnie walczących z ciężkimi chorobami w Klinice Pediatrii Hematologii i Onkologii przy Unii Lubelskiej i zakupić niezbędne do codziennej pracy pulsoksymetry. Każda nawet najdrobniejsza forma pomocy finansowej, czy rzeczowej jest wyrazem wsparcia i pomocy oraz okazaniem naszej solidarności z tymi dziećmi, które między jednym, a drugim zabiegiem też chcą się śmiać.

Do akcji, jak co roku włączyli się studenci i pracownicy US oraz przyjaciele i sympatycy akcji. Organizatorka zachęca równieź każdego z nas, by w okresie przedświątecznym w gronie osób najbliźszych: rodziny, przyjaciół, w pracy lub szkole zorganizować urodzinkowe spotkanie dla dostojnego Jubilata, który swe urodziny obchodził 25 listopada. - Zaproście do wspólnego świętowanie swoje koleżanki i kolegów, zaproście swoich nauczycieli i wychowawców. Nie zapomnijcie zaprosić swoich rodziców, rodzeństwo, babcie i dziadków. W końcu oni wszyscy dobrze znają bohatera tego wspólnego spotkania - Pluszowego Misia. - podkreśla dr Małgorzata Moś.

Dodaje, że takie święto to również wspaniała okazja, by wyrazić swoje uczucia i podarować miękką pluszową maskotkę o ogromnym czerwonym sercu nie tylko dziecku, ale również osobie, która tego ciepła potrzebuje lub na nie zasłużyła. W tegorocznym działaniu organizatorzy akcji postanowili wspólnie wesprzeć tych, którym los nie oszczędził cierpienia i choroby. Są przekonani, że uda się ich radość i pogodę ducha choć na chwil kilka przenieść do szpitalnych pokoi małych pacjentów. ©℗

(el)

Na zdjęciu: Jak co roku świętowanie na US z okazji Święta Pluszowego Misia zaowocuje pomocą małym pacjentom.

Fot. Ryszard Pakieser

Miś na zdrowie Miś na zdrowie Miś na zdrowie Miś na zdrowie

Komentarze

Bogumiła
Akcja godna pochwały. Służba zdrowia jest niedofinansowana więc trzeba wspierać szpitale poprzez dary dla fundacji i inne darowizny. A może władze jednak powinny zwiększyć PKB do minimum 6,7 % jak niedawno postulowali strajkujący lekarze i inni pracownicy szpitali?
2017-12-06 20:40:51
,
Niezłe te studentki, a na pewno co najmniej jedna ;)
2017-12-05 06:49:30
Misie - towarzyszami radosnych wydarzen...
No to "pol zartem pol serio"...zakochany chlopak do swojej dziewczyny... oddaj Misie i poloz Misie ??
2017-12-05 01:15:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”