wtorek, 20 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > Młodzi, architektura i nagrody

Młodzi, architektura i nagrody [GALERIA]

Młodzi, architektura i nagrody
Data publikacji: 2017-03-06 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 4814 221024

Złoty Łaszt – praca dyplomowa Huberta Piekarczyka z Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, który zaprezentował pomysł na budowę Centrum innowacji i aktywności społecznej na Łasztowni, uznana została za najlepszą w dorocznym konkursie prezydenta Szczecina, organizowanym dla absolwentów kierunków architektonicznych szczecińskich uczelni. Laureat nie odebrał jednak osobiście nagrody, bo - jak tłumaczył dr hab. inż. arch. Piotr Arlet, promotor dzieła - wyjechał do Frankfurtu nad Menem, gdzie znalazł już pracę w jednym z renomowanych biur projektowych.

O przyznanie nagrody prezydenta miasta walczyło 18 prac dyplomowych wykonanych w 2016 roku - 14 prac z kierunku Architektura i Urbanistyka ZUT i 4 prace z kierunku Architektura Wnętrz Akademii Sztuki. W konkursie brały udział prace dyplomowe obronione w 2016 roku, o tematyce dotyczącej Szczecina, z zakresu architektury i urbanistyki, architektury krajobrazu i architektury wnętrz, wykonane i obronione na tych wydziałach szczecińskich uczelni.

Hubertowi Piekarczykowi za pracę „Centrum innowacji i aktywności społecznej w Szczecinie – «Złoty Łaszt»” wykonaną pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Piotra Arleta na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – przypadła jako zwycięzcy nagroda w wysokości 6000 zł brutto. Opiekunowi nagrodzonej pracy przyznano nagrodę 2000 zł brutto.

I wyróżnienie otrzymał Filip Raupuk za pracę „Obiekt kontemplacji na terenie parku im. Jana Kasprowicza w Szczecinie” wykonaną pod kierunkiem dra inż. arch. Leszka Świątka na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – w wysokości 4000 zł brutto. II Wyróżnienie przyznano Tomaszowi Chmielewskiemu za pracę „Rewitalizacja Placu Orła Białego w Szczecinie”, wykonaną pod kierunkiem dra inż. arch. Jarosława Bondara na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – w wysokości 3000 zł brutto. III wyróżnienie trafiło do Katarzyny Kuchyt za pracę pt.: „Zabudowa mieszkalno-usługowa wielorodzinna przy ul. Sikorskiego w Szczecinie”, wykonaną pod kierunkiem dra hab. inż. arch. Grzegorza Wojtkuna na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT – w wysokości 2000 zł brutto. Wyróżniona została również Patrycja Rygusiak za pracę pt.: „Willa pełna natury. Projekt adaptacji willi na pensjonat przy ulicy Wincentego Pola 2a w Szczecinie”, którą wykonała pod kierunkiem dra inż. arch. Krzysztofa Bizio na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie – w wysokości 3000 zł brutto.

W holu gmachu Urzędu Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1 (wejście główne, i piętro), można oglądać wystawę konkursowych prac dyplomowych studentów. Potrwa ona do 17 marca. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot. Ryszard PAKIESER

Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody Młodzi, architektura i nagrody

Komentarze

oki
t To już kampania!!!!!Krzystek żal
2017-03-07 17:26:54
Jarun
Ci wielcy budowniczowie i architekci nie potrzebowali nagród jako podpórek ich pracy zawodowej To dzieła ich rąk i myśli chwaliły ich. Widać sowietyzm nie minął. "Zasłużonyj artist sawieckowo sajuza...nagrażdion ordinom Lenina tawaryszcz Gawnalepow". Urra tawariszczi. Apładismieny.
2017-03-06 23:24:49
ewa35
tak sie zachod bogaci "porywaja" za pieniadze najlepsze sily intelktualne Czy mamy szanse doganiac zachod? NIGDY Bo to nie czasy patriotyzmu to czasy pieniądza !
2017-03-06 15:50:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie