środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > Młodzi naukowcy docenieni

Młodzi naukowcy docenieni [GALERIA]

Młodzi naukowcy docenieni
Data publikacji: 2019-01-18 14:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-18 23:15
Wywietleń: 1428 372177

Młodzi naukowcy otrzymali w piątek Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę doktorską i magisterską lub dyplomową ukierunkowaną na nowoczesne technologie i innowacje oraz za najlepszą pracę z zastosowaniem komercyjnym. W tym roku po raz pierwszy przyznano także nagrody za najlepszą pracę doktorską i magisterską w dziedzinie nauk humanistycznych.

W imieniu prezydenta miasta wystąpił Daniel Wacinkiewicz, jego zastępca. - Jak się państwo spodziewają obowiązki związane z wyjazdem na uroczystości pogrzebowe do Gdańska spowodowały nieobecność prezydenta Piotra Krzystka - tłumaczył.

- Tegoroczna edycja jest dla nas o tyle szczególna, że do tradycyjnych nagród prezydenckich w obszarze nowych technologi i innowacji, w tym roku mieliśmy okazję dodać nagrodę w obszarze nauk humanistycznych - dodał Daniel Wacinkiewicz. - Głosy docierały do nas od dawna i cieszymy się, że udało się doprowadzić do tego połączenia.

Wyróżnienia za najlepsze prace w sferze technologii i innowacji oraz za najlepszą pracę z zastosowaniem komercyjnym wręczane są od 2008 roku. Tegorocznymi laureatami zostali: mgr inż. Paweł Grochocki - autor pracy magisterskiej pt. „Maszyna elektryczna z barierami magnetycznymi wzbudzana hybrydowo”; dr inż. Dariusz Pulikowski - autor pracy doktorskiej „Badania doświadczalne i numeryczne uzwajania cewek nadprzewodnikowych wykonanych z przewodu wielożyłowego Nb₃Sn typu Rutherford”; dr inż. Kamil Stateczny za pracę doktorską „System manualnego programowania obrabiarki CNC z zastosowaniem technologii wirtualnej rzeczywistości”.

Wspólnym celem tych konkursów jest m.in. stworzenie stałej platformy wymiany informacji pomiędzy studentami i absolwentami uczelni oraz młodymi naukowcami a profesjonalnymi podmiotami obrotu gospodarczego – przedstawicielami świata biznesu.

Po raz pierwszy przyznane zostały Nagrody Prezydenta Miasta Szczecin za najlepszą pracę w dziedzinie nauk humanistycznych. Nagrody otrzymali dr Aleksandra Marta Grzemska - autorka pracy doktorskiej „Matki i córki. Związki rodzinne i artystyczne w autobiografiach kobiet po 1989 roku” oraz dr Marta Zalewska za pracę doktorską „Kształtowanie narastającego państwowego zasobu archiwalnego w Polsce od 1983 roku. Praktyka archiwalna na przykładzie wybranych archiwów państwowych”. Wyróżnienie otrzymał Bartosz Rosiak za pracę magisterską „Inny w klasie szkolnej – odrzucenie w grupie rówieśniczej jako problem pedagogiczny w opinii nauczycieli”.

Nowy konkurs ma służyć upowszechnianiu treści humanistycznych oraz promocji kultury humanistycznej.

(KaNa)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Młodzi naukowcy docenieni Młodzi naukowcy docenieni Młodzi naukowcy docenieni Młodzi naukowcy docenieni Młodzi naukowcy docenieni Młodzi naukowcy docenieni Młodzi naukowcy docenieni

Komentarze

Remigiusz
Gratulacje!
2019-01-19 17:47:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Szukamy Edisona
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie