piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Nauka > Naukobus w Nowym Warpnie

Naukobus w Nowym Warpnie [GALERIA]

Naukobus w Nowym Warpnie
Data publikacji: 2018-08-08 23:03
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1206 342292

Dwadzieścia mobilnych stacji badawczych i trzech edukatorów z mnóstwem zagadek naukowych w zanadrzu - w tym składzie Centrum Nauki Kopernik jeździ do małych miejscowości w całej Polsce. W czwartek (9 sierpnia) i piątek Naukobus będzie w Nowym Warpnie.

Do udziału w takiej przygodzie zaprasza w tym roku warszawskie Centrum Nauki Kopernik. Weźmie w niej udział ponad 160 tys. dzieci, rodziców i nauczycieli ze 160 małych miejscowości w całej Polsce. Naukobus 9 i 10 bm. pojawi się w Szkole Podstawowej w Nowym Warpnie.

Naukobus, projekt Centrum Nauki Kopernik - 20 stacji badawczych, które przyjeżdżają do szkoły wraz z edukatorami, daje szansę na poszerzenie wiedzy i dobrą zabawę. Edukatorzy pomagają zrozumieć zasady działania poszczególnych eksponatów i przybliżają prezentowane zjawiska naukowe. Każda wizyta trwa dwa dni, w czasie których stacje badawcze są rozstawione w szkole, a uczniowie, którym towarzyszą edukatorzy, mogą z nich korzystać przez 6 godzin dziennie.

Siadając na wirującym krześle, można doświadczyć, jak w praktyce działa teoria zachowania momentu pędu. Można też m.in. przetestować uwięzioną piłkę, wirujące krzesełko, kulę plazmową, półkule magdeburskie i trójwymiarowy model anatomiczny ludzkiego ciała. Dla uczniów przygotowany został także „Poradnik młodego naukowca” – propozycje doświadczeń, które mogą tam znaleźć i samodzielnie przeprowadzić w domu, pozwalają dłużej się cieszyć kontaktem z nauką w mniej poważnej formie.

Wystawa jest ciekawa nie tylko dzieci, ale i dla dorosłych. Stąd w wybranych godzinach mogą ją bezpłatnie zwiedzać wszyscy chętni.

Wyjazdy Naukobusa są możliwe dzięki programowi „Nauka dla Ciebie”, realizowanemu przez Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

(g)

Fot. Wojciech Surdziel/Centrum Nauki Kopernik

Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie Naukobus w Nowym Warpnie

Komentarze

:)
Fajna inicjatywa, nauka przez zabawę.
2018-08-09 06:46:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie