środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > O Europie i migracjach

O Europie i migracjach

O Europie i migracjach
Data publikacji: 2019-01-16 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-01-16 11:01
Wywietleń: 790 371685

„Migracje: ucieczka przed wojną czy droga do lepszego życia?” – to tytuł spotkania, które rozpocznie się w środę (16 stycznia) o g. 18 w ProMediach przy al. Wojska Polskiego 2 w Szczecinie. Gościem biblioteki będzie Jan Truszczyński, wykładowca Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Czy Unia Europejska jest w stanie zapewnić swoim obywatelom poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie skłonić ich do refleksji nad otwartością i ideą pomocy? Jakie regulacje prawne wprowadza Unia, aby uniknąć chaosu i dezinformacji? Czy kryzys migracyjny przyniósł epokę „fake news”?

Na pytania związane z migracją odpowie Jan Truszczyński – wykładowca na Akademii Finansów i Biznesu Vistula, od kilkudziesięciu lat zajmujący się tematyką integracji europejskiej: był specjalistą ds. integracji europejskiej w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, zastępcą ambasadora Przedstawicielstwa Polski przy Wspólnotach Europejskich, przedstawicielem Polski przy UE, doradcą prezydenta ds. UE. W latach 2001-2005 był głównym negocjatorem członkostwa Polski w UE oraz, kolejno, podsekretarzem stanu i sekretarzem stanu w MSZ. Od 2007 do 2014 piastował stanowiska kierownicze w Komisji Europejskiej. Był kolejno zastępcą dyrektora generalnego w DG Rozszerzenie i DG Edukacja i Kultura, a w latach 2010-2014 dyrektorem generalnym DG Edukacja i Kultura.

Na spotkanie zaprasza Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Szczecin.

(as)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Odpowiedzi
Odpowiadając na pytania zadane we wstępie tekstu, wszystko jest oczywiste: 1) Nie, Unia Europejska nie jest w stanie zapewnić bezpieczeństwa swoim obywatelom (oczywiście mowa o rodowitych, od pokoleń), a jednocześnie skłonić do refleksji nad otwartością i ideą pomocy. 2) Zwykli obywatele nie mają wiedzy o, wprowadzanych przez Unię, regulacjach prawnych w celu uniknięcia chaosu i dezinformacji. 3) Tak, "kryzys migracyjny" przyniósł epokę "fake news", czego przykładem są zdjęcia jednej kobiety z dzieckiem, które mają mówić, że tylko takie osoby nawiedzają Europę w poszukiwaniu łatwego, dostatniego życia za nic.
2019-01-16 10:50:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie