środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Optyka okularowa - współpraca uczelni z kolejną firmą

Optyka okularowa - współpraca uczelni z kolejną firmą

Optyka okularowa - współpraca uczelni z kolejną firmą
Data publikacji: 2018-06-16 10:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:47
Wywietleń: 1834 333543

Wydział Matematyczno-Fizyczny Uniwersytetu Szczeciński podpisał umowę o współpracy z firmą Szajna Laboratorium Optyczne. Dotyczy ona przede wszystkim prowadzenia zajęć dydaktycznych przez praktyków, przekazywania uczelni branżowych informacji, doradzania w tworzeniu i modyfikowaniu planów studiów, współorganizacji zajęć, sympozjów i wystaw oraz praktyk dla studentów kierunku optyka okularowa.

 - W kształceniu studentów optyki okularowej szczególnie ważny jest dostęp do nowatorskiego sprzętu i najnowszych technologii. To porozumienie o współpracy to nasz kolejny krok w kierunku rozwoju optyki okularowej w Szczecinie - podkreśla dr hab. Jacek Styszyński, prof. US, prorektor ds. kształcenia US.

 Optyka okularowa jest kierunkiem, na którym ogromną wagę przywiązuje się do kształcenia umiejętności praktycznych. Stąd duża liczba zajęć w laboratoriach oraz praktyki  w przedsiębiorstwach optycznych. To wymaga współpracy z pracodawcami, którymi są zakłady optyczne, laboratoria optyczne, a także polskie i zagraniczne firmy produkujące soczewki oraz materiały i sprzęt optyczny. Uczelnia podpisała już umowy o współpracy zarówno z lokalnymi przedsiębiorcami: Rako Optyk Serwis i Optyk Trendy, jak ogólnoświatowymi firmami Hoya,czy Essilor JZO Soczewki Okularowe, a także Polskim Związkiem Niewidomych Okręg Zachodniopomorski.

 - Instytut Fizyki Wydziału Matematyczno-Fizycznego realizując studia na kierunku optyka okularowa stara się zapoznać swoich studentów z szeroką ofertą soczewek okularowych dostępnych na rynku. Niezwykle ważne jest w tym kontekście nawiązanie współpracy z przedstawicielami otoczenia społeczno-gospodarczego, która umożliwi zapoznanie studentów z różnymi modelami produkcji i sprzedaży finalnego wyrobu stosowanymi przez producentów. Uniwersytet Szczeciński podpisał deklarację współpracy z polską firmą zajmującą się produkcją soczewek okularowych Szajna Laboratorium Optyczne - dodaje dr Marcin Ślęczka z Zakład Elektrodynamiki i Optyki Instytutu Fizyki US.

 Po podpisaniu w piątek 15 czerwca umowy, odbył się wykład dla studentów pt. Już dziś poznaj zakład optyczny jutra - technologie SZAJNA dla optyków i optometrystów. Wygłosił go Michał Szajna, dyrektor handlowy firmy Szajna Laboratorium Optyczne.

(g)

 Fot. Filip Kacalski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie