wtorek, 12 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Projekt studentów ZUT doceniony w międzynarodowym konkursie

Projekt studentów ZUT doceniony w międzynarodowym konkursie

Projekt studentów ZUT doceniony w międzynarodowym konkursie
Data publikacji: 2019-10-15 18:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 789 422152

Anna Mierzyńska i Andrzej Chuchra, studenci Wydziału Budownictwa i Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, odnieśli sukces w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Zajęli drugie miejsce. Jury  doceniło ich projekt budynku Ambasady Republiki Czeskiej w Addis Abebie.

Inspiracją do powstania projektu stał się symbol Republiki Czeskiej – liść lipy. Obrys liścia został przetworzony w formy ceramicznych kształtek. Całość budynku zaprojektowano w kolorystyce inspirowanej laterytem - lokalną skałą osadową, która jest charakterystyczna dla rejonów o wilgotnym i gorącym klimacie.

- Konkurs zorganizowany był przez Uniwersytet Technologiczny w Pradze, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Republiki Czeskiej i Inspireli Awards - informuje Mateusz Lipka, rzecznik prasowy ZUT. - Zadaniem uczestników było zaprezentowanie wizji budynku Ambasady Republiki Czeskiej w Addis Abebie. Konkurs przeprowadzono w dwóch etapach. Na pierwszy wpłynęło 281 prac z całego świata. Do drugiego etapu zakwalifikowano 25 wybranych projektów. 

Pierwsze miejsce zajęli studenci ze Słowacji.

Projekt powstał w Katedrze Architektury Współczesnej, Teorii i Metodologii Projektowania pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Krzysztofa Bizio, prof. ZUT. Obecnie kontynuowany jest jako praca dyplomowa.

(as)

Na zdjęciu: Konkursowa praca studentów ZUT w Szczecinie

Fot. ZUT

 

Projekt studentów ZUT doceniony w międzynarodowym konkursie Projekt studentów ZUT doceniony w międzynarodowym konkursie Projekt studentów ZUT doceniony w międzynarodowym konkursie

Komentarze

Apel do prezydenta Krzystka
by miasto Szczecin zamiast wikłać się w ideologie lewackie, ufundowało stypendia i konkursy dla studentów szczecińskich uczelni - jest w mieście tyle do zrobienia - dlaczego nie dać szansy młodym by mogli zaczac kształtować miasto już teraz?
2019-10-15 21:02:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie