wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Nauka > Przedstaw swój projekt

Przedstaw swój projekt

Przedstaw swój projekt
Data publikacji: 2017-01-19 19:52
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 494 204400

Do 29 stycznia młodzi ludzie w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać projekty badawcze do Konkursu Naukowego E(x)plory, umożliwiającego kandydatom na wynalazców, konstruktorów i innowatorów rozwijanie zainteresowań, poszerzanie wiedzy oraz zdobycie stypendiów i innych nagród. Najlepsze pomysły z regionu zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory w Szczecinie, który odbędzie się 17 marca w Technoparku Pomerania.

- E(x)plory to święto pasjonatów nauki, dla których pokonywanie przeszkód i ograniczeń, rozwiązywanie problemów to codzienność. Chcemy wspierać ich rozwój – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, organizatora konkursu.

Podczas otwartej sesji 17 marca będzie można zapoznać się z projektami i porozmawiać z ich autorami. Konkursowi towarzyszyć będą warsztaty, wykłady i pokazy naukowe przygotowane specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najlepsze projekty wskazane przez jury zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału, który zostanie zorganizowany jesienią w ramach Gdynia E(x)plory Week.

Na zwycięzców czekają nie tylko stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, ale także wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy dla młodych naukowców (w tym Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych) oraz wiele nagród specjalnych – m.in. staże w placówkach badawczych w Polsce i za granicą, programy mentoringowe i nagrody rzeczowe.

Dodatkowo w tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie Bank Ochrony Środowiska nagrodzi najlepszy innowacyjny projekt z dziedziny ekologii.Współorganizatorami wydarzenia są także Urząd Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

(as)

Na zdjęciu: W poprzedniej edycji "E(x)plory" Dominika Pałucka z VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie zaprezentowała projekt „Elektroniczny nauczyciel gry na skrzypcach”. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie