środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Nauka > Rodzice nie mają dobrych wieści dla dzieci. Fiasko rozmów z wiceprezydentem

Rodzice nie mają dobrych wieści dla dzieci. Fiasko rozmów z wiceprezydentem

Rodzice nie mają dobrych wieści dla dzieci. Fiasko rozmów z wiceprezydentem
Data publikacji: 2019-06-17 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-25 11:20
Wywietleń: 2605 397610

- Nie podajemy się! Będziemy dalej walczyć o nasze dzieci! - tak zaraz po poniedziałkowym spotkaniu, z wiceprezydentem Krzysztofem Soską, powiedzieli nam rodzice uczniów klasy 5F ze Szkoły Podstawowej nr 68. Pisaliśmy już o tym, że decyzja Urzędu Miasta jest taka, by rozwiązać ich osiemnastoosobową klasę, a dzieci skierować po kilkoro do innych oddziałów. Sytuacja tej klasy jest o tyle specyficzna, że chodzą do niej uczniowie z chorobami przewlekłymi – chłopiec z cukrzycą i dziewczynka z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Rodzice liczyli na to, że po poniedziałkowym spotkaniu K. Soska zmieni decyzję swoich podwładnych i klasa 5F pozostanie w niezmienionym składzie po wakacjach.

- Niestety nie mamy dobrych wieści dla naszych dzieci, bo wiceprezydent nie zdecydował się na odstąpienie od likwidacji klasy - powiedziała nam jedna z mam. - Na spotkaniu była mowa o tym, że chodzi między innymi o zmniejszenie dwuzmianowości w szkole, zatem likwidacja klasy ma w tym pomóc.

Wcześniej, na spotkaniu z urzędnikami na początku tego miesiąca, rodzice usłyszeli, że likwidując klasę ich dzieci, miasto zaoszczędzi rocznie 142 tys. zł.

Teraz rodzice uczniów 5F chcą spotkać się z prezydentem Piotrem Krzystkiem, by porozmawiać o dalszych losach klasy. Na razie nie ma jeszcze ustalonego terminu wizyty rodziców w magistracie, ani nie wiadomo, czy w ogóle dojdzie do tego spotkania. ©℗

(MON)

Fot. Robert Wojciechowski (arch.)

Komentarze

Kati
Pati to jest klasa 18-sto osobowa nie ośmio-osobowa więc nie jest taka mala
2019-06-18 22:33:41
Pati
Jeśli chce się naukę w małych klasach to zapraszam do nauki w szkole prywatnej to jest szkoła państwowa za nasze pieniądze i niestety nie ma pieniędzy na trzymanie klasy składającej się z 8 osób państwowi to nie koncert życzeń ze mamusia dzieckiem będzie tupać nóżkami a władze miasta zrobią jak chcą
2019-06-18 07:13:57
Antek
Popieram naukę w małych klasach, naprawdę. I ubolewam nad tym, że reforma edukacji właśnie na tym nie polegała, by zmniejszyć liczebność klas, a jedynie na kosztownym chaosie. Ale jest jak jest. Klasy były od dawien dawna w takich przypadkach likwidowane i łączone. Dla dzieci nie jest to dramat, jeśli rodzice nie robią dymu i nie wprowadzają nerwowej atmosfery. Oczywiście rozumiem, że można zamiast tej klasy, rozwiązać inną klasę i dzieci z tamtych klas rozdzielić. Może zatem publiczne losowanie, która klasa ma być rozwiązana?
2019-06-17 20:57:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie