wtorek, 18 czerwca 2019.
Strona główna > Nauka > Ruszyła Szkoła Jungów

Ruszyła Szkoła Jungów [GALERIA]

Ruszyła Szkoła Jungów
Data publikacji: 2018-10-20 21:17
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1440 357354

Wręczeniem indeksów oraz zajęciami o wszechoceanie zaczęły się w sobotę (20 października) zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Morskiego Centrum Nauki im. Jerzego Stelmacha - szczecińskiej Szkoły Jungów. W wykładach uczestniczy 20 dzieci ze Szczecina i regionu.

Na pierwszych zajęciach dzieci m.in. się dowiedziały, co to jest woda słodka i woda słona, jak – bez analizy chemicznej – je odróżnić, co to są nieożywione zasoby wszechoceanu i jak się je wykorzystuje.

 W roku szkolnym 2018/2019 zaplanowano 9 spotkań, które będą się odbywać w soboty. Kolejne 17 listopada w Akademii Morskiej. Będą to zajęcia na symulatorach. Dzieci nauczą się wówczas podstaw nawigacji.

Partnerem merytorycznym Uniwersytetu jest Zachodniopomorski Okręgowy Związek Żeglarski. Do współpracy zaproszeni też zostali przedstawiciele szczecińskich uczelni wyższych:
prof. Mariusz Dąbrowski - prezes Fundacji Eureka, prof. Paweł Zalewski - dziekan Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej, prof. Piotr Masojć z Katedry Genetyki, Hodowli i Biotechnologii Roślin Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.

(g)

Fot. MCN

 

Ruszyła Szkoła Jungów Ruszyła Szkoła Jungów Ruszyła Szkoła Jungów Ruszyła Szkoła Jungów Ruszyła Szkoła Jungów Ruszyła Szkoła Jungów

Komentarze

żeglarz
Nie jest tak źle. Corocznie w Szczecinie kilka tysięcy (!) dzieci i młodzieży uczestniczy w szkoleniach żeglarskich, m.in. w ramach młodzieżowych sekcji żeglarstwa sportowego, w takich klubach jak np. SEJK Pogoń czy Centrum Żeglarskie - z mistrzami Polski, Europy i świata, a także jako uczniowie klas sportowych w kilku szczecińskich szkołach, czy prywatnych szkółkach żeglarskich, i wreszcie poprzez udział w Szczecińskiem Programie Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, i corocznie w "tolszipowej" reprezentacji miasta...
2018-10-22 13:33:23
mariner
Do kio . Na wszystkim mozna robic kase, na zglowkach rowniez. Przypomne historie budowy Centrum Zeglarskiego w ktorym zreszta na etatach pracuje ponad 50 osob. Do tego marina na Wyspie Grodzkiej. O kosztach remontu "Daru Szczecina" kilka lat temu nie chce wspominac ale wyniosl ok 1,4 mln zl a USD wtedy byl po nieco ponad 2 zl. Jak sie chce to kase mozna zrobic na wszystkim :) Najlepiej na TSR.
2018-10-21 12:13:00
kio
Panie Mariner takiej szkoły ni ma i bedzie bo nima pieniedzy i nie bedzie.Pienidze zostały zuzyte na druga wymiene kostki przy miejskiej radzie w tym roku.Piniądze miasto Szczecin inwestuje tam gdzie mozna je ukrasc najłatwiej.Naprzykład radni miejscy zotaja członkami rad nadzorczych z pensjami 400 000 zł rocznie.Nie trzeba z łomem iść na bank ani wysadzać bankomatu na wsi.Goli sie mieszkańcow Szczecina przy pomocy firm niemieckich i tych zdemoralizowanych firm polskich,Na żaglówkach trudno zrobic pralnie pieniędzy jak np na łasztowni.Prosze zapamietać gdziekolwiek zobaczysz nazwiska polskich kapitanów zeglugi agentów ub,wsi,cia,bundesmarine tam jest szaber,szacher-macher i abcugewejzen.
2018-10-21 07:53:44
mariner
A ja sie zapytam dlaczego w Szczecinie nie ma szkoly mistrzostwa sportowego ze specjalizacja w zeglarstwie ? Podobnie ze specjalizacja na US.
2018-10-20 22:12:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie