wtorek, 23 lipca 2019.
Strona główna > Nauka > Szlachetne serca

Szlachetne serca

Szlachetne serca
Data publikacji: 2018-12-24 19:58
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-25 09:03
Wywietleń: 908 368402

Uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica w Szczecinie po raz kolejny włączyli się w grudniowe akcje charytatywne: Szlachetna Paczka, Paczka dla Rodaka coraz Paczka dla Zwierzaczka. Pomoc potrzebującym, samotnym, starszym osobom i porzuconym zwierzętom to, zdaniem młodzieży, działania społecznie potrzebne, dające jednocześnie wiele satysfakcji. Młodzi ludzie przyznają, że wielka jest radość dawania.

- Wychowywanie do wartości, kształtowanie wrażliwości i empatii to jedne z celów, jakie stawia sobie współczesna szkoła - podkreślają nauczyciele w Zespole Szkół nr 8 im. Stanisława Staszica  w Szczecinie. - Pomaganie innym to jeden ze sposobów na kształtowanie wrażliwego młodego człowieka, który dostrzega problemy współczesnego świata.

Pierwszoklasistka Natalia Musiał zaangażowała się z koleżankami i kolegami w akcję Szlachetna Paczka. - Pracowaliśmy na ten jeden dzień całe 2 tygodnie. W listopadzie wybraliśmy rodzinę , której postanowiliśmy pomóc. Była to 90-letnia pani Janina, która ujęła nas niespotykaną skromnością. To osoba, którą mieliśmy zaszczyt poznać. Zawsze starała się pomagać innym, teraz sama znalazła się w trudnej sytuacji. Jej potrzeby były skromne, prosiła o produkty pierwszej potrzeby: mąkę, kaszę, ryż, olej, herbatę, środki czystości, żelazko, koc, pościel. Jej jedyna „ekstrawagancją” była… włóczka! Jak się okazało, Pani Janina, lubi robić na drutach -  opowiada uczennica.

Dodaje, że część produktów została zakupiona, a część przyniesiona. Następnie młodzież pakowała rzeczy w kartony i świąteczny papier. Niektórzy przyznali, że czują się, jakby pracowali w fabryce św. Mikołaja. Uczniowie przekazali paczkę pani Janinie osobiście. - Była zaskoczona, a nawet wzruszona. Wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę i zostawiliśmy panią Janinę z wolontariuszką, by pomogła jej rozpakować prezenty - powiedzieli

W trakcie grudniowej pomocy przedświątecznej uczniowie ZS nr 8 wzięli też udział w akcji charytatywnej, by pomóc rodakom na Kresach. -  Włączyliśmy się do akcji  i nie tylko zawieźliśmy zebrane produkty, ale także wzięliśmy udział w wielkim pakowaniu: sześć ton żywności i setki kartonów. Pracy było sporo: grupowanie, przydzielanie do rodzin. Wielkie pakowanie trwało do późnych godzin wieczornych. Osobne prezenty przygotowaliśmy dla dzieci. Wszystko to, by nieść pomoc naszym rodakom na Kresach- powiedziała jedna z wolontariuszek ZS8.

Młodzież ZS8 także i tym razem nie zapomniała o zwierzakach. Uczniowie zaangażowali się w akcję Paczka dla Zwierzaczka i dla podopiecznych szczecińskiego Schroniska dla zwierząt  przekazali karmę, koce, ręczniki. ©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. ZS8

Szlachetne serca

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie