sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Nauka > W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości

W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości [GALERIA]

W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości
Data publikacji: 2018-07-08 12:01
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-18 23:15
Wywietleń: 1497 337410

Rowery terapeutyczne otrzymał punkt przedszkolny i placówka terapeutyczna Niebieski Krokodyl w Szczecinie. Z tej okazji wychowankowie wraz z rodzinami, opiekunami i grupą animacyjną świętowali na Festynie Rodzinnym.

- Generalnie działamy już dwa lata. Festyn organizowany jest co roku w okresie wakacyjnym – mówił Kamil Bondarczuk, założyciel przedszkola oraz wieloletni terapeuta behawioralny dla dzieci z autyzmem. - Teraz mamy dodatkowy powód do świętowania, ponieważ otrzymaliśmy dwa rowery terapeutyczne od Fundacji Eco Textil.

Z okazji sobotniego (7 lipca) festynu stanęła dmuchana zjeżdżalnia, a ogród zapełnił się grami edukacyjnymi. Pogoda dopisała - sielankowy nastrój dopełniły ogromne bańki mydlane, robione przez wychowanków przy niewielkiej pomocy animatorów.

- Mamy tutaj piętnaścioro dzieci w wieku przedszkolnym, które są objęte terapią na co dzień – poinformował Kamil Bondarczuk. -  O inicjatywie przekazywania rowerów, co praktykuje fundacja Eco Textil, dowiedzieliśmy się z mediów. Sami zgłosiliśmy się z zapytaniem, czy istnieje możliwość otrzymania takiego sprzętu. Na szczęście się udało.

Niebieski Krokodyl jest jedyną placówką w Szczecinie, która pracuje w Podejściu Pyramid do Edukacji (z ang. Pyramid Approach to Education). System ten uznawany jest za jedną z wiodących metod behawioralnych na świecie w terapii dzieci autystycznych.

- Metoda ta oparta jest o analizę zachowania. Dzieci uczą się komunikacji oraz czynności, które przydadzą im się w dalszym etapie życia. Uczymy je sadzić kwiaty, wychodzą do sklepu kupować rzeczy, chodzą na zajęcia hipoterapeutyczne z końmi – tłumaczy Kamil Bondarczuk.

Punkt Przedszkolny "Niebieski Krokodyl" to placówka terapeutyczna dla dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju ze spektrum autyzmu. Znajduje się przy ul. Wyspiańskiego 13 w Szczecinie.

(KaNa)

Fot. Marta Teszner

W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości W Niebieskim Krokodylu rowery powodem do radości

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie