niedziela, 20 października 2019.
Strona główna > Nauka > Zajęcia dla maturzystów

Zajęcia dla maturzystów

Zajęcia dla maturzystów
Data publikacji: 2019-07-02 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-25 18:49
Wywietleń: 1726 400425

Egzamin poprawkowy z matury to nie koniec świata - uważają pracownicy naukowi Collegium Balticum w Szczecinie i organizują dla zainteresowanych Korepetycje Poprawkowe. Swoje wyniki maturzyści poznają 4 lipca, jednak wśród zdających zawsze jest pewna grupa tych, którym się nie poszczęściło.

- Chcemy zadbać o tych maturzystów, którym noga powinęła się na egzaminie, gdyż mają oni możliwość poprawić  ten wynik jeszcze w sierpniu - mówią  Agata Baryła i dr Barbara Popiel, koordynatorki projektu Korepetycje Poprawkowe w Szczecińskiej Szkole Wyższej Collegium Balticum. - Mamy w sercach maturzystów i chcemy im pomóc w usystematyzowaniu i powtórzeniu wiedzy przed egzaminem poprawkowym.

Egzamin poprawkowy z matury odbędzie się 20-21 sierpnia. Przystąpić do niego mogą tylko te osoby, które nie zdały wyłącznie jednego egzaminu.

- Planujemy przeprowadzić kompleksowe przygotowanie do matury z dwóch głównych obowiązkowych przedmiotów: języka polskiego i matematyki - wyjaśnia dr Barbara Popiel, pełnomocnik rektora Collegium Balticum ds. jakości kształcenia. -  W programie zajęć z języka polskiego będzie przypomnienie i powtórzenie wiadomości na temat najważniejszych lektur oraz epok literackich, czytanie ze zrozumieniem, a także pisanie wypracowań.

Specjalne zajęcia powtórkowe z języka polskiego, matematyki oraz warsztaty z technik zapamiętywania rozpoczną się dla maturzystów się 9 lipca i potrwają do 14 sierpnia. Zajęcia są bezpłatne, a liczba miejsc jest ograniczona, każda grupa może liczyć maksymalnie 20 osób. Wszystkie zajęcia zaplanowano w godz. 15-17, jedynie z technik zapamiętywania w godz. 17-19.30.

- Każdy absolwent może wybrać dowolne zajęcia w zależności od tego, czego chce się nauczyć i co powtórzyć. Może też poznać techniki skutecznego uczenia -  dodaje Agata Baryła, pełnomocnik rektora Collegium Balticum ds. rekrutacji i PR.

Dwa trzygodzinne spotkania z technik zapamiętywania dla dwóch grup poprowadzi Agnieszka Onak z AKUME Akademia Umiejętności Edu w Szczecinie. Natomiast zajęcia przedmiotowe: nauczyciele akademiccy SSW Collegium Balticum.  Dziesięć dwugodzinnych zajęć z języka polskiego poprowadzi dr Barbara Popiel, a dziesięć dwugodzinnych zajęć z matematyki poprowadzi Barbara Rożnowska. Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach będą mogły się zapisywać od czwartku, 4 lipca.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

MZ Koordynatorki Korepetycji Poprawkowych, od lewej: Agata Baryła i dr Barbara Popiel

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Krokusowa Rewolucja na Wałach Chrobrego

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie