niedziela, 18 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > Zapisy dzieci na DUM przez internet

Zapisy dzieci na DUM przez internet

Zapisy dzieci na DUM przez internet
Data publikacji: 2016-09-11 19:45
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 1119 154668

Pomorski Uniwersytet Medyczny zapowiada kolejną rekrutację na Dziecięcy Uniwersytet Medyczny. Będzie miała wyłącznie formę elektroniczną. Jest planowana na poniedziałek (12 września) w g. 9-12.

Uczelnia przewidziała 50 miejsc dla dzieci w wieku 7-9 lat oraz 50 dla starszych – od 9 do 13 lat. Projekt jest sfinansowany przez gminę Szczecin i przystąpić do niego mogą tylko młode osoby w niej zameldowane.

– Projekt skupia dzieci gotowe do stawienia czoła naukom medycznym, naukom o zdrowiu, a także prężnie rozwijającej się biotechnologii medycznej – informuje dr n. med. Magdalena Bikowska, koordynator DUM PUM. – Poprzez wykłady, ćwiczenia i warsztaty studenci DUM PUM zdobywają wiedzę i umiejętności. Każdego roku studenci odbywają intensywne szkolenie z pierwszej pomocy w sytuacjach zagrożenia życia. Dzięki doskonale przygotowanej i doświadczonej kadrze wykładowców program wykładów i ćwiczeń dopasowany jest do możliwości młodych odbiorców.

Jednym z celów projektu jest zmotywowanie dzieci do prowadzenia profilaktyki zdrowotnej. Dlatego uczestnicy uczeni są podstawowych zasad higieny, w tym techniki prawidłowego mycia rąk, dbania o czystość własną i otoczenia, a także właściwiego odżywiania.

Więcej informacji: www.pum.edu.pl/dum

(as)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

Komentarze

Proza życia
Oczywiście, że będą dobrymi lekarzami, tylko nie jestem pewien czy zostaną w kraju czy będą leczyć ... szejków w Dubaju.
2016-09-12 08:16:43
Taka prawda
Wystarczy sobie odpowiedzieć na bardzo proste pytanie: co robiło się za młodu, a kim zostało się w przyszłości? Czy dzieciaki grające w piłkę, chodzące do szkoły muzycznej lub kółka plastyczne zostały w tych dziedzinach? Oczywiście, że nie, to tylko nieliczne przypadki, ale rodzice zapłacą każdą kwotę, aby mieć chociaż kilka godzin wolnego od absorbujących pociech ;)
2016-09-12 08:08:18
Powodzenia...
I kto wie, moze w przyszlosci wyrosna z nich prawdziwi Lekarze i Specjalisci Medycyny... ktorych Polska tak bardzo potrzebuje !!
2016-09-11 21:29:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie