środa, 26 czerwca 2019.
Strona główna > Nauka > Zgłoś swój wynalazek

Zgłoś swój wynalazek

Zgłoś swój wynalazek
Data publikacji: 2017-12-25 08:28
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-14 23:19
Wywietleń: 1395 305931

Projekty badawcze do Konkursu Naukowego E(x)plory do 31 grudnia może zgłaszać młodzież szkolna w wieku 13-20 lat. Na zwycięzców ogólnopolskiego finału czekają stypendia oraz atrakcyjne nagrody.

Najlepsze pomysły z regionu zachodniopomorskiego zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory w Szczecinie, który odbędzie się w lutym w Technoparku Pomerania.
Celem konkursu jest zachęcenie młodych wynalazców, konstruktorów i innowatorów do rozwoju  i stworzenie im warunków do badań i rozwoju zainteresowań. W pierwszym etapie konkursu należy zgłosić swój projekt naukowy poprzez formularz online dostępny na stronie internetowej: www.explory.pl/rekrutacja.

- Najlepsi młodzi naukowcy z regionu, którzy zakwalifikują się do drugiego etapu konkursu, zaprezentują wyniki swoich badań na Festiwalu Naukowym E(x)plory w Technoparku Pomerania. Konkursowi towarzyszyć będą również warsztaty, wykłady i pokazy naukowe przygotowane specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych – wyjaśnia Katarzyna Wiśniewska z Technoparku Pomerania, który już po raz czwarty został partnerem i gospodarzem regionalnego etapu konkursu i festiwalu.

Projekty wyłonione przez jury, złożone z ekspertów i naukowców z lokalnych uczelni i firm zakwalifikują się do trzeciego etapu.  Ogólnopolski finał konkursu odbędzie się jesienią w ramach Gdynia E(x)plory Week. Na zwycięzców czekają stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, a także wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy i targi naukowe dla młodzieży (tj. Intel ISEF w USA, Infomatrix w Rumunii i Expo-Sciences Europe w Abu Zabi) oraz wiele nagród specjalnych – m.in. staże w prestiżowych placówkach badawczych, programy mentoringowe czy nagrody rzeczowe i finansowe.

Organizatorem konkursu i festiwalu jest Fundacja Zaawansowanych Technologii, która zajmuje się promowaniem kultury naukowej i wspieraniem młodych polskich naukowców w kraju i za granicą. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, nagród i rekrutacji dostępne są na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”. ©℗

(el)

Fot. Fundacja Zaawansowanych Technologii

Zgłoś swój wynalazek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
23
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Widoki z wielkiego koła

Nekrologi

Sonda

Czy w Szczecinie powinien powstać pomnik Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie