środa, 21 sierpnia 2019.
Strona główna > Nauka > ZUT dla seniorów

ZUT dla seniorów

ZUT dla seniorów
Data publikacji: 2019-02-11 13:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-05-18 23:15
Wywietleń: 1913 374825

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przygotował bezpłatny projekt dla seniorów - "Trzeci wiek technologicznie". Na chętnych czekają zajęcia poświęcone nie tylko nowym technologiom.

- Każdy uczestnik będzie miał możliwość udziału w wybranych 6 modułach tematycznych, trwających około 6 godzin lekcyjnych każdy - informuje Kinga Wełyczko z Biura Promocji ZUT, kierownik projektu. - Zajęcia odbędą się w laboratoriach oraz halach technologicznych naszej uczelni. Dedykowany pod tę grupę wiekową program merytoryczny kursów został opracowany przez nauczycieli akademickich ZUT. Łącznie w projekcie weźmie udział ponad 1000 seniorów.

Moduły są następujące: elektryczny, chemiczny, biotechnologii i hodowli zwierząt, technologii 3D oraz mechatroniki, przyrodniczy i informatyczny. Uczestnicy zajęć dowiedzą się m.in. jak nanotechnologia przenika do codziennego życia, na czym polega profilaktyka zdrowia, co to jest skanowanie twarzy, jak zachować bezpieczeństwie w internecie, jak prawidłowo przechowywać żywność w lodówce, na czym polega społeczna odpowiedzialność biznesu. W programie znalazły się również warsztaty wokalne, z emisji głosu, warsztaty  artystyczne oraz wycieczki po Szczecinie pod opieką przewodnika turystycznego.

- Projekt zajął wysokie 4. miejsce na liście rankingowej wśród 211 pozytywnie ocenionych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju - dodaje Kinga Wełyczko. - Wartość projektu wynosi 1 671 480 zł.

Zapisy do grupy szczecińskiej odbywają się przez telefon (91 449 43 95), pocztą elektroniczną (pr@zut.edu.pl) lub osobiście w siedzibie Biura Promocji przy ul. Ku Słońcu 140 (pn-pt. w godzinach 10 - 14). Decyduje kolejność zgłoszeń.

(as)

Fot. ZUT

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie