piątek, 19 lipca 2019.
Strona główna > Nauka > ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej

ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej

ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej
Data publikacji: 2018-11-19 12:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-20 21:38
Wywietleń: 912 362137

W warszawskiej Arenie Ursynów w weekend odbyła się 23. Wielka Gala Integracji – największe w Polsce święto osób z niepełnosprawnością. Podczas Gali nagrodzono stronę Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie – www.zut.edu.pl, w kategorii „Serwis www bez barier".

To już drugie wyróżnienie dla ZUT za dostosowanie stron www do standardu WCAG 2.0 – Web Content Accessibility Guidelines (zestaw rekomendacji dotyczących tworzenia stron dostępnych dla wszystkich użytkowników internetu). Wyróżnienie to oznacza, że serwis jest przyjazny i dostosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami: niewidomych, słabowidzących, niesłyszących, czy z ograniczeniami narządu ruchu.

Kapituła Konkursu nagrodziła serwis uczelni nie tylko za zgodność z wymogami WCAG 2.0, ale też za jego konsekwentne prowadzenie i uzupełnianie w sposób przyjazny osobom z niepełnosprawnością.

Nagrodę dla ZUT odebrała Anna Czekalska – koordynator ds. stron internetowych i  administrator serwisu www.zut.edu.pl.
- Jestem dumna, że strona internetowa ZUT została nagrodzona w konkursie. Dostępność to proces. Nie wystarczy raz przygotować poprawnie stronę by była dostępna na długo, ale cały czas trzeba rzetelnie nad nią pracować i stać na straży standardu WCAG 2.0 by nie zaprzepaścić tej pracy.
 Nagroda jest potwierdzeniem, że warto wymagać od siebie i od innych spełniania standardu na co dzień i że strona internetowa ZUT ciągle trzyma wysoki poziom dostępności – powiedziała Anna Czekalska.

Po raz pierwszy nagrodę za dostępność strony www dla osób z niepełnosprawnością Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie otrzymał 25 kwietnia 2017 roku podczas konferencji „Włączenie Cyfrowe” z rąk ministra Marka Zagórskiego i przewodniczącego Rady Fundacji Widzialni Artura Marcinkowskiego. Wtedy to, ZUT w Szczecinie był laureatem VIII edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier”.

Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania Integracji na rzecz osób z niepełnosprawnością.

(k)

Fot. ZUT

ZUT z nagrodą za dostępność strony internetowej

Komentarze

?
A kto wręczał?
2018-11-19 12:53:40

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
24
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie