sobota, 20 lipca 2019.
Strona główna > Nauka > ZUT zasłużony dla wynalazczości

ZUT zasłużony dla wynalazczości

ZUT zasłużony dla wynalazczości
Data publikacji: 2018-12-04 10:53
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-07 15:03
Wywietleń: 905 364954

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie jako jedna z dziewięciu polskich uczelni został wyróżniony odznaką honorową „Zasłużony dla Wynalazczości”. Wyróżnienie to przyznał premier Mateusz Morawiecki.

Ceremonia wręczenia odznak odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Odznaki zostały przyznane w pięciu kategoriach: twórcy, instytucje naukowe, przedsiębiorstwa, instytucje wspierające oraz media. Odznaczenie odebrał rektor ZUT, dr hab. inż. Jacek Wróbel. Uroczystość odbywała się z okazji stulecia powołania Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej i ustanowienia ochrony własności przemysłowej w Polsce.

Z okazji 100-lecia zawodu rzecznika patentowego oraz 25-lecia istnienia Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w Pałacu Prymasowskim odbyła się uroczysta gala, na której zostały wręczone honorowe odznaki ,,Zasłużony dla Samorządu Rzeczników Patentowych". Wśród odznaczonych jest Renata Zawadzka - rzecznik patentowy ZUT, długoletni kierownik Działu Wynalazczości i Ochrony Patentowej.

W zestawieniu Kwartalnika Urzędu Patentowego RP zawierającym listę 10 najbardziej aktywnych podmiotów w latach 2013-2017 według zgłoszeń wynalazków i wzorów użytkowych oraz udzielonych patentów i praw ochronnych, których twórcami lub współtwórcami były kobiety, ZUT zajmuje pierwsze miejsce według liczby zgłoszeń – 412. Drugie Politechnika Wrocławska – 395 zgłoszeń, a trzecie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu – 341. W zestawieniu zawierającym 10 najbardziej aktywnych twórczyń znalazły się dwie panie z ZUT.

(as)

ZUT zasłużony dla wynalazczości

Komentarze

Quistorp
Nie wytrzymałem! Wejść w buciory bonzów rodem z przebrzydłej komuny, stać się maniakiem wieszania medali , medalików, dyplomów dyplomików, byle jakich , i byle gdzie, tak bez zastanowienia. Toż to uwłacza godności i majestatowi urzędu Premiera. Medal, przypinamy do klapy na wypiętą pierś osobie fizycznej. A co w podmiocie zwanym "ZUT" jest zadkiem, a co piersią? Rektorzy się zmieniają, i nie będzie można stosować zasady medali przechodnich, z jednej ekipy, na drugą, czy z jednego rektora na drugiego. Co innego , gdy medal wręcza społeczny komitet honorowy, a co innego, gdy zwierzchnik, państwowy właściciel swojemu podmiotowi. To tak jak gdyby sam sobie przypinał. Żenada! . A co na to J. M . Rektor? Nie potrafi odmówić, za dyshonor? Dotacją , na rozbudowę , pracowni, to można nazwać wyróżnieniem. Do W. Sz. Miłościwego Panie Rektora. Maria Skłodowska wyróżniała instytut radowy w Warszawie. Ale to były jej pieniądze, , i nie dawała "medalików", czy "miedziaków". To był wzorzec do naśladowania!
2018-12-07 14:48:39
sąsiad
zasłużony też dla sąsiadów!!! za utrudnianie życia, parkingi przy ul piastów są dostępne tylko dla pracowników ZUT podobnie jak parking podziemny przy ulicy langiewicza. wobec tego studenci parkują swoje auta przy sąsiednich ulicach. Kadra ZUT-u ma gdzie parkować, a okoliczni mieszkańcy nie!!! Otwórzcie swoje parkingi dla studentów!!!
2018-12-06 07:21:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
26
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Masowe bieganie nad morzem

Nekrologi

Sonda

Czy uważasz, że w ostatnich latach Szczecin utracił swój akademicki charakter?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie