środa, 20 listopada 2019.
Strona główna > Sport > Futsal. Krajobraz po spadku

Futsal. Krajobraz po spadku

Futsal. Krajobraz po spadku
Data publikacji: 2019-06-25 12:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-06-25 15:38
Wywietleń: 681 398931

Rozmowa z Krzysztofem Boberem, prezesem Pogoni ’04 Szczecin

Po przegranych barażach z I-ligowym Constractem Lubawa futsalowi piłkarze Pogoni ’04 Szczecin po wieloletniej grze w najwyższej klasie rozgrywkowej pożegnali się z ekstraklasą i w kolejnym sezonie będą mogli grać w I lidze. Ale czy właśnie tak się stanie? O tym i o innych sprawach postanowiliśmy porozmawiać z prezesem zero-czwórki Krzysztofem Boberem.

– Tuż po przegranym barażowym rewanżu nie był pan skłonny do rozmów, co będzie dalej z naszym klubem. Emocje już chyba jednak opadły, a ponadto z Polski docierają informacje o kłopotach niektórych zespołów ekstraklasy. Czy jest szansa, że ktoś się wycofa z rozgrywek i z tego powodu degradacja Pogoni ’04 zostanie cofnięta?

– Problemy dotyczyły tylko jednego klubu, ale w ostatnich latach zaliczanego do najściślejszej czołówki, czyli Gatty Zduńska Wola, która sygnalizowała bardzo duże problemy, mogące nawet skutkować wycofaniem z rozgrywek. Nikomu nie życzę kłopotów i nie chcielibyśmy uratowania ekstraklasy kosztem cudzego nieszczęścia, ale gdyby zaproponowano nam występy w ekstraklasie, to zapewne skorzystalibyśmy z tej okazji. Sprawa się jednak już sama rozwiązała; kibice Gatty zrobili manifestacje w obronie swojego klubu, zareagowały na to władze miasta, obiecując stosowną pomoc, więc klub ze Zduńskiej Woli w kolejnym sezonie nadal będzie występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tak sobie myślę, że tragiczne wieści płynące niedawno z Gatty mogły być tylko taktyczną zagrywką działaczy tego klubu. Podsumowując: nasz spadek do I ligi stał się faktem i musimy się zastanowić nad przyszłością.

– Przystąpicie do I-ligowych rozgrywek z nastawieniem, by walczyć o powrót do ekstraklasy, czy też może zaczniecie grać młodzieżą, marzenia o większych sukcesach odkładając na dalszą przyszłość? Bo chyba w waszym przypadku nie grozi scenariusz, jaki miał miejsce w superligowym klubie piłkarek ręcznych SPR Pogoń Szczecin, który jest na progu likwidacji…

– Nasza sytuacja jest trudna, a wszystko zależeć będzie od finansów. W czwartek rozmawiać będziemy z wiceprezydentem Szczecina Krzysztofem Soską i wtedy dowiemy się, jak miasto widzi nasze występy w I lidze. Bo nie oszukujmy się, to magistrat w głównej mierze pokrywa nasze potrzeby. Podobnie jest zresztą w wielu innych klubach prowadzących gry zespołowe. Nie mówię o piłkarskiej Pogoni, bo to już prawdziwe przedsiębiorstwo, rządzące się swoimi prawami, ale z pozostałych drużyn to chyba tylko Krzysztof Król wkłada swoje duże prywatne pieniądze w koszykarzy Kinga. W ubiegłym roku grając w ekstraklasie, dostaliśmy od miasta pół miliona złotych. Zobaczymy, na co będziemy mogli liczyć jako I-ligowcy.

– Co się dzieje obecnie z waszymi piłkarzami i trenerem?

– Wszyscy przebywają już na urlopach, a zajęcia wznowione zostaną na początku sierpnia, bo I liga startuje w połowie września. Z ukraińskim trenerem Olegiem Zozulją mamy ważny kontrakt, obowiązujący jeszcze na kolejny sezon. Piłkarze też deklarowali chęć pozostania, ale z wieloma z nich nie mamy długoletnich umów, więc dopiero gdy siądziemy do rozmów i zaoferujemy warunki, na jakie nas będzie stać, przekonamy się, czy nie zmienili zdania…

– Dziękujemy za rozmowę. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: prezes Pogoni ’04 Krzysztof Bober (z prawej) w towarzystwie Jana Bednarka, prezesa ZZPN i wiceprezesa PZPN.

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

mk777
Kluby są prywatne i mają prezesów, czy są własnością miasta? Każdy klub ma innego prezesa a wszystkie grają za miejskie pieniądze. Nie ma innych pomysłów na prowadzenie klubu?
2019-06-25 15:28:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Z wielką flagą przez Szczecin

Nekrologi

Sonda

Czy ścieżki wydeptane przez pieszych na trawnikach, poboczach i skwerach powinny być uwzględniane przez projektantów miejskich przestrzeni?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie