Futsal. Pogoń 04 pokonała wicemistrza Polski

Data publikacji: 05 listopada 2017 r. 21:21
Ostatnia aktualizacja: 05 listopada 2017 r. 21:21

Pogoń ’04 Szczecin – Gatta Active Zduńska Wola 5:2 (1:0)

Bramki dla Pogoni ’04 zdobyli: Jurczak (16), Jakubiak (33), Jurczak (34), Maćkiewicz (36), Jakubiak (38).

Futsaliści Pogoni ’04 po raz pierwszy w tym sezonie wygrali przed własną publicznością. Zwycięstwo nad Gattą ma dodatkowy wymiar, gdyż odniesione zostało nad wicemistrzem kraju i do niedzieli niepokonaną drużyną ekstraklasy.

Mecz miał swoich dwóch bohaterów – Jurczaka i Jakubiaka. Ten pierwszy otworzył wynik spotkania w 16. minucie. Goście w odpowiedzi zaatakowali, ale dopiero po przerwie doprowadzili do wyrównania.

Pogoń ’04 odpierała kolejne ataki gości i dzięki piorunującym pięciu minutom, w których strzeliła cztery bramki, zapewniła sobie wygraną. Wprawdzie w międzyczasie nerwową atmosferę wprowadziła jeszcze samobójcza bramka Soleckiego na 3:2, ale szczecinianie nie pozwolili wyrwać sobie drugiego zwycięstwa w sezonie, które pozwoliło im opuścić pozycję outsidera rozgrywek. ©℗ (woj)