środa, 23 stycznia 2019.
Strona główna > Sport > Futsal. Zero-czwórka bezpieczna

Futsal. Zero-czwórka bezpieczna

Futsal. Zero-czwórka bezpieczna
Data publikacji: 2018-05-27 20:14
Wywietleń: 1129 330162

Ekstraklasa futsalu: MOKS SŁONECZNY STOK Białystok - POGOŃ ’04 Szczecin 2:3 (0:2); 0:1 Aleksandrowicz (6 samobójcza), 0:2 Jurczak (14), 0:3 Jakubiak (22), 1:3 Jendruczek (32), 2:3 Lisowski (36).

POGOŃ '04: Szklarz – Kondiuch, Jurczak, Gepert, Jakubiak, Kawczak, Prawucki

W ostatnim meczu sezonu zero-czwórka musiała zdobyć co najmniej jeden punkt, aby uniknąć gry w barażach o pozostanie w ekstraklasie i plan wykonała z nawiązką, gdyż zwyciężyła. Przed spotkaniem mobilizacja w naszej ekipie była ogromna i do Białegostoku pojechał nawet napastnik Błękitnych Stargard Prawucki prosto z II-ligowego pojedynku w Kluczborku (część trasy przebył Pendolino).

- Chciałbym podziękować prezesowi Błękitnych Zbigniewowi Niemcowi i trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu, bo bez ich pomocy mielibyśmy tylko pięciu zawodników w polu - powiedział prezes Pogoni ’04 Krzysztof Bober.

Szczecinianie prowadzili w 22 minucie już nawet trzema golami, ale w końcówce gospodarze uzyskali kontaktowe trafienie i zrobiło się nerwowo, a naszą drużynę uratował m. in. słupek. W drugiej połowie Słoneczny Stok wycofał bramkarza, wprowadzając w jego miejsce piątego gracza z pola, ale z tym szczecinianie sobie radzili.

Gorzej było, gdy rywale zmienili wariant i do ataku ruszył białostocki bramkarz Jendruczek, który strzelił pierwszą bramkę. Na szczęście świetnie spisywał się też szczeciński golkiper Szklarz i cała nasza drużyna w defensywie, a w początkowej fazie spotkania Pogoń ’04 przeprowadzała zabójcze kontrataki.

Pozostałe wyniki Grupy Spadkowej:

Wieliczka - AZS UG Gdańsk 6:4 (0:1)
Słomniki - AZS UŚ Katowice 0:5 vo

TABELA KOŃCOWA

1. POGOŃ '04 Szczecin 27 22 72-115
2. AZS UŚ Katowice 27 21 77-91
3. Słoneczny Stok Białystok 27 20 96-101
4. AZS UG Gdańsk 27 17 93-116
5. Solne Miasto Wieliczka 27 12 59-113
6. Lex Kancelaria Słomniki 27 9 35-115

Lex Kancelaria wycofała się z rozgrywek

©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-4
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pobiegli dla Eweliny
Pamięci Pawła Adamowicza
Licytacje dla Orkiestry
Poprzedni Następny

Sonda

Czy wprowadzane przez rządzących nowe przepisy zapobiegną podwyżkom cen prądu w tym roku?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy