Futsal. Zero-czwórka bliska degradacji...

Data publikacji: 01 czerwca 2019 r. 20:07
Ostatnia aktualizacja: 01 czerwca 2019 r. 20:09

Baraż o prawo gry w ekstraklasie futsalu: KS CONSTRACT Lubawa - POGOŃ ’04 Szczecin 3:0 (1:0); 1:0 Budzyn (15), 2:0 Kaniewski (27), 3:0 Ossowski (40).

POGOŃ '04: Szklarz, Wilczek - Kondiuch, Sapon, Czyszek, Jakubiak, Przygórzewski, Czepielewski, Gepert, Maćkiewicz

Mecz rozpoczął się od dobrego strzału Przygórzewskiego, a następnie Maćkiewicz trafił w poprzeczkę. W odpowiedzi po rzucie rożnym Budzyn strzałem z woleja dał gospodarzom prowadzenie. Przed przerwą szansę na wyrównanie miał Jakubiak, ale minimalnie chybił.

Po przerwie w 26 minucie strzał Czyszka po rykoszecie mija bramkę rywali, a ci kontrują i podwyższają prowadzenie. W 39 minucie Szklarz najpierw uderzał na bramkę rywali, a następnie sfaulował jednego z nich, dostał drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną. W końcowych sekundach Constract przycisnął i choć zmiennik Szklarza Wilczek dwukrotnie obronił, jednak w strasznym zamieszaniu za trzecim strzałem skapitulował.

Pierwsza odsłona barażowego dwumeczu dobiegła końca, a rewanż odbędzie się za tydzień w Szczecinie. Constract ma solidną zaliczkę i wydaje się, że to on jest bliżej gry w ekstraklasie w przyszłym sezonie, ale zero-czwórka zapewne nie podda się bez walki. ©℗