niedziela, 25 sierpnia 2019.
Strona główna > Sport > Gimnastyka sportowa. Rozdano pierwsze medale

Gimnastyka sportowa. Rozdano pierwsze medale

Gimnastyka sportowa. Rozdano pierwsze medale
Data publikacji: 2019-04-12 19:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-13 08:40
Wywietleń: 431 385608
Za nami pierwszy finał 8. Mistrzostw Europy w Gimnastyce Sportowej. Kibice w hali Netto Arena Szczecin byli świadkami wspaniałej rywalizacji w finale męskiego wieloboju. 
Rosjanin Artur Dalaloyan, czterokrotny mistrz Europy, zwycięzca środowych kwalifikacji, nie zdołał wywalczyć kolejnego mistrzowskiego tytułu. Zdecydował o tym słabszy układ na koniu z łękami, na którym mistrz świata w wieloboju nie przekroczył 14 punktów (13.966).
Mały błąd przytrafił się też przy lądowaniu po skoku. Chociaż na pozostałych przyrządach ćwiczył wyśmienicie, na wszystkich uzyskując noty powyżej 14.500, a na poręczach uzyskał fantastyczną notę 15.200, nie zdołał pokonać fenomenalnego kolegi z reprezentacji, Nikity Nagornyy'ego.
Drużynowy Mistrz Europy z 2018 roku, wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro, po drugim przyrządzie objął prowadzenie. Następnie najlepszy był w ćwiczeniach na kółkach, na koniu z łękami oraz na poręczach, za które otrzymał notę 15.400. Było wiadomo, że to jest jego dzień. Nagornyy zwyciężył z łączną notą 88.665, wyprzedzając Artura Dalaloyana o 0.833 pkt.
Nikita Nagornyy: Jestem bardzo szczęśliwy. Kolejny raz na najwyższym stopniu podium. To mój piąty złoty medal mistrzostw Europy. Dedykuję go mojemu trenerowi, który ma dziś urodziny. Kiedy rano składałem mu życzenia, powiedział, że teraz to on życzy mi powodzenia, a życzenia urodzinowe przyjmie później, po finale. 
Największą niespodzianką finału było trzecie miejsce Mariosa Georgiou. 21-letni Cypryjczyk zdobył swój pierwszy medal w karierze na międzynarodowych zawodach. Wykorzystał słaby występ na drążku Brytyjczyka Joe Frasera i wyprzedził go w generalnej klasyfikacji. To pierwszy medal w historii mistrzostw Europy dla Cypru.
Mariosa Georgiou: Chyba jeszcze nie wierzę w to co się stało. To spełnienie moich marzeń. Nagroda za ciężką i mozolną pracę w kraju, w którym przecież gimnastyka nie jest popularną dyscypliną. Nie mamy takich sal do treningów, przyrządów, ale rząd bardzo mi pomaga. Jestem bardzo szczęśliwy. (par)

Komentarze

obserwator
nudne to wszystko
2019-04-13 08:18:52

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Sonda

Czy należy rozdzielić funkcję ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie