Gimnastyka sportowa. Siedem medali Rosjan

Data publikacji: 13 kwietnia 2019 r. 18:56
Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia 2019 r. 18:56

W drugim dniu finałów 8. Mistrzostw Europy w Gimnastyce Sportowej Szczecin 2019 poznaliśmy medalistów w pięciu konkurencjach indywidualnych.
Mężczyźni rywalizowali w ćwiczeniach wolnych, na koniu z łękami oraz na kółkach, a kobiety w skoku i na poręczach. Aż 7 medali, w tym 4 złote wywalczyli reprezentanci Rosji.

Drugi medal w Szczecinie wywalczył Rosjanin Artur Dalaloyan. Po srebrnym w wieloboju, został mistrzem Europy w ćwiczeniach wolnych. Na podium stanęli z nim Artem Dolgopyat (Izrael) oraz Dmitrii Lankin (Rosja).

Największe wrażenie na kibicach zgromadzonych w hali Netto Arena Szczecin zrobił Brytyjczyk Max Whitlock. Dwukrotny mistrz olimpijski, w finale ćwiczeń na koniu z łękami był bezkonkurencyjny. Wygrał z imponującą notą 15.533. Drugi, Francuz Cyril Tommasone uzyskał wynik 14.800, trzeci Vladislav Poliashov (Rosja) 14.600.

Max Whitlock: Co mam powiedzieć? To był bardzo dobry układ. Moim celem było zwycięstwo, ale nie spodziewałem się, że zwyciężę z tak dużą przewagą. Dobrze wykonana praca. (par)